40 БпЛА та 21 ракета: у ПС ЗСУ повідомили деталі атаки РФ по Україні 31 грудня

Джерело: Повітряні сили ЗСУ

У ніч на 31 грудня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронову атаку по Україні, загалом застосувавши 61 засіб повітряного нападу.

Ворожа атака почалась з вечора 30 грудня, коли ворог запустив безпілотники. А вранці 31 грудня росіяни також вдарили по Україні ракетами.

Загалом запущено:

  • шість балістичних ракет “Іскандер-М”/KN-23 із Воронезької обл.;
  • одну аеробалістичну ракету Х-47М2 “Кинджал” із винищувача МіГ-31К із повітряного простору Тульської обл.;
  • шість керованих авіаційних ракет Х-69 із літаків тактичної авіації з повітряного простору Бєлгородської обл.;
  • вісім крилатих ракет Х-22 із літаків Ту-22М3 з повітряного простору Тульської обл.;
  • 40 ударних БпЛА типу “Shahed” і безпілотників-імітаторів інших типів із напрямків Приморсько-Ахтарськ, Брянськ, Міллерово — РФ

З них Силами та засобами ППО збито:

  • одну аеробалістичну ракету Х-47М2 “Кинджал”
  • п’ять керованих авіаційних ракет Х-69
  • 16 ударних БпЛА типу “Shahed”, ще 24 безпілотники-імітатори різних типів локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Не обійшлось без влучань: окупанти поцілили балістичними ракетами у Сумській та Київській областях.

“Попри новорічний настрій, закликаємо громадян не ігнорувати повітряну тривогу. Бережіть себе та своїх рідних!”, – наголосили у Повітряних силах.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.