50-й обмін військовополоненими: бійців «Азова» немає серед звільнених з полону

Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”

Сьогодні, 31 січня, відбувся п’ятдесятий обмін військовополоненими, в результаті якого вдалося повернути 207 українців. Одначе, бійців бригади “Азов” серед звільнених з полону – немає.

“50-й обмін військовополоненими: до України з російського полону повернулися 207 полонених. Азовців, які захищали Маріуполь, в обміні не було”, – повідомили в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

Серед 207 звільнених українців – воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції – рядові, сержанти та офіцери.

Сьогоднішній обмін став п’ятдесятим з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і відбувся за сприяння Обʼєднаних Арабських Еміратів.

Серед врятованих військовослужбовців цього разу є і декілька захисників Маріуполя та “Азовсталі” з НГУ та ДПСУ, зокрема медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та “Азовсталі”.

За інформацією Координаційного штабу, найстаршому зі звільнених виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.

За інформацією Асоціації родин захисників “Азовсталі”, приблизно 1 600 захисників з гарнізону “Маріуполь” і досі перебувають у полоні, з яких майже 900 – бійці 12-ї бригади “Азов” НГУ.

Загалом за останні два обміни з цієї бригади додому повернулося лише двоє бійців з ядра військової частини 3057.

“Тож наша боротьба за їхнє звільнення має продовжуватися, допоки останній оборонець міста Марії не повернеться додому”, – наголосили в Асоціації.

Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.