50-й обмін військовополоненими: бійців «Азова» немає серед звільнених з полону

Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”

Сьогодні, 31 січня, відбувся п’ятдесятий обмін військовополоненими, в результаті якого вдалося повернути 207 українців. Одначе, бійців бригади “Азов” серед звільнених з полону – немає.

“50-й обмін військовополоненими: до України з російського полону повернулися 207 полонених. Азовців, які захищали Маріуполь, в обміні не було”, – повідомили в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

Серед 207 звільнених українців – воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції – рядові, сержанти та офіцери.

Сьогоднішній обмін став п’ятдесятим з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і відбувся за сприяння Обʼєднаних Арабських Еміратів.

Серед врятованих військовослужбовців цього разу є і декілька захисників Маріуполя та “Азовсталі” з НГУ та ДПСУ, зокрема медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та “Азовсталі”.

За інформацією Координаційного штабу, найстаршому зі звільнених виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.

За інформацією Асоціації родин захисників “Азовсталі”, приблизно 1 600 захисників з гарнізону “Маріуполь” і досі перебувають у полоні, з яких майже 900 – бійці 12-ї бригади “Азов” НГУ.

Загалом за останні два обміни з цієї бригади додому повернулося лише двоє бійців з ядра військової частини 3057.

“Тож наша боротьба за їхнє звільнення має продовжуватися, допоки останній оборонець міста Марії не повернеться додому”, – наголосили в Асоціації.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.