50-й обмін військовополоненими: бійців «Азова» немає серед звільнених з полону
Джерело: Асоціація родин захисників “Азовсталі”
Сьогодні, 31 січня, відбувся п’ятдесятий обмін військовополоненими, в результаті якого вдалося повернути 207 українців. Одначе, бійців бригади “Азов” серед звільнених з полону – немає.
“50-й обмін військовополоненими: до України з російського полону повернулися 207 полонених. Азовців, які захищали Маріуполь, в обміні не було”, – повідомили в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
Серед 207 звільнених українців – воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції – рядові, сержанти та офіцери.
Сьогоднішній обмін став п’ятдесятим з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і відбувся за сприяння Обʼєднаних Арабських Еміратів.
Серед врятованих військовослужбовців цього разу є і декілька захисників Маріуполя та “Азовсталі” з НГУ та ДПСУ, зокрема медики, які в надлюдських умовах рятували побратимів і цивільних на Маріупольському металургійному комбінаті та “Азовсталі”.
За інформацією Координаційного штабу, найстаршому зі звільнених виповнився 61 рік, а наймолодшому невдовзі буде 21.
За інформацією Асоціації родин захисників “Азовсталі”, приблизно 1 600 захисників з гарнізону “Маріуполь” і досі перебувають у полоні, з яких майже 900 – бійці 12-ї бригади “Азов” НГУ.
Загалом за останні два обміни з цієї бригади додому повернулося лише двоє бійців з ядра військової частини 3057.
“Тож наша боротьба за їхнє звільнення має продовжуватися, допоки останній оборонець міста Марії не повернеться додому”, – наголосили в Асоціації.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.