6 березня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
6 березня відзначають Всесвітній день боротьби з глаукомою та Всесвітній день боротьби з лімфедемою. Церква сьогодні згадує святих 42 мучеників Аморійських.
Всесвітній день боротьби з глаукомою: відзначається з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA. Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску.
Всесвітній день боротьби з лімфедемою: щорічний захід, покликаний просвітити світ про захворювання лімфатичної системи.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Гана – День Незалежності
- Мексика – День Аламо
- США – День стоматолога
- Індія – День стоматолога
Цього дня у світі:
- 12 до н. е. — імператор Октавіан Август прийняв титул Pontifex Maximus, найважливішу релігійну посаду Риму.
- 632 — заключна проповідь пророка Магомета на горі Арафат.
- 1665 — почав видаватися найстаріший науковий журнал світу — Philosophical Transactions of the Royal Society.
- 1853 — Театр ла Феніче (Венеція) вперше поставив “Травіату” Джузеппе Верді.
- 1857 — Верховний суд США у справі Дред Скотт проти Сендфорда постановив, що Конституція США не передбачає громадянства, прав і свобод для чорношкірих людей.
- 1899 — німецька компанія Bayer отримала патент на торгівельну марку “аспірин”
- 1902 — засновано футбольний клуб “Реал Мадрид”.
- 1913 — вперше в пресі згадане слово “джаз”
- 1918 — Українська Центральна Рада проголосила адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі.
- 1933 — новий президент США Ф. Д. Рузвельт на тиждень зупинив усі банківські операції, що допомогло відновити довіру американців до банківської системи у розпал Великої депресії.
- 1939 — на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.
- 1964 — боксер Кассіус Клей прийняв іслам і став Мухаммедом Алі.
- 1970 — в Англії вийшов сингл “The Beatles” “Let It Be”.
- 1991 — засновано Національний олімпійський комітет України.
- 1992 — почався розіграш першого Чемпіонату з футболу незалежної України.
- 1995 — збройні сили РФ після важких двомісячних боїв повністю зайняли Грозний. Унаслідок запеклих сутичок загинули 27 тис. мирних жителів.
- 2002 — Енія одержала нагороду World Music Awards як найуспішніша виконавиця у світі.
- 2003 — Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”.
- 2022 — із метою відзначення подвигу, героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України надано відзнаку Місто-герой України таким населеним пунктам: Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів.
Яке сьогодні церковне свято:
6 березня в церковному календарі – день пам’яті святих 42 мучеників Аморійських. Вони були візантійськими воєначальниками, які потрапили в полон під час облоги міста Аморія 838 року. Місто було захоплене мусульманськими військами під керівництвом халіфа Аль-Мутасима після зради одного з візантійських воєначальників. Полонених воєначальників утримували в дуже важких умовах протягом майже семи років у місті Самаррі. Халіф Аль-Васик намагався змусити їх перейти в іслам, але вони залишилися вірними своїй християнській вірі. Зрештою, халіф наказав стратити їх за відмову зректися віри. Всі 42 мученики були обезголовлені, а їхні тіла кинули в річку Євфрат.
Прикмети:
- Хмари пливуть високо і швидко — до гарної погоди.
- Мороз – весна прийде швидко, а літо буде сухим.
- Проліски вже квітнуть у лісі — можна починати посівні роботи
- Дятел стукає по дереву — до затяжного холоду.
Традиції:
- За старих часів у цей день святили колодязі. Вважається, що сьогодні потрібно прийняти ванну або сходити в лазню – нібито в такий спосіб можна змити гріхи.
Іменини сьогодні святкують:
Аркадій, Костянтин, Максим, Федір, Юліан, Олена.
- За даними синоптиків у четвер, 6 березня, в Україні утримається тепла погода.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 5 березня.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.
Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.