6 тис. доларів, щоб не потрапити на фронт: повідомили про підозру депутату на Тернопільщині

Джерело: Служба безпеки України в Telegram

Співробітники Служби безпеки України розкрили корупційні дії депутата сільради на Тернопільщині, який після призову до Збройних Сил України пропонував іншим мобілізованим своє “сприяння” в уникненні ротації на передову.

За гроші депутат пропонував іншим військовослужбовцям уникати планових ротацій та зберігати їхні позиції на території регіону, уникаючи при цьому переведення на передову до зони бойових дій на південному та східному фронтах України.

Зафіксовано, що саме депутат висунув таку пропозицію військовому, якого мали відправити на передову. За плату в розмірі 6 тисяч доларів він гарантував військовослужбовцю, що вирішить питання щодо “відтермінування” його відрядження.

У цій незаконній схемі посадовець використовував посередника, знайомого підприємця, для передачі хабаря. Однак правоохоронці спільно затримали депутата та його спільника під час отримання грошей в Тернополі.

На підставі зібраних доказів обом затриманим оголошено підозру за статтею 369-2 частини 3 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). Зараз їм застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Проводиться розслідування з метою встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних осіб до відповідальності. Окрім того, проводиться перевірка на причетність керівництва місцевого військкомату до корупційної схеми.

За скоєний злочин депутат та його спільник можуть бути засуджені до позбавлення волі строком до 8 років з конфіскацією майна.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.