60% українців за продовження боротьби до перемоги, попри певну втому, – опитування Gallup
Джерело: Gallup
60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
У вересні 2022 року 70% українців були за те, щоб Україна продовжувала воювати.
Жителі півночі України (72%), включаючи Київ, центру (64%) і заходу (71%) найбільше підтримують продовження бойових дій до перемоги.
У найближчих до лінії фронту південному (45%) та східному (52%) регіонах підтримка продовження боротьби нижча, ніж у решті країни.
Частка тих, хто виступає за якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів, найвища на півдні (41%) і сході (39%).
Особистий рейтинг схвалення президента Володимира Зеленського у 2023 році – 81%.
Gallup запитала в опитаних українців, що саме для них означає перемога у війні з Росією. Їх відповідь була майже одностайною: 91% вважають, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року по теперішній час, включно з Кримом. Це не змінилося порівняно з 2022 роком (теж 91%).
Віра українців у свої війська залишається непохитною: у 2023 році 95% довіряють армії, як і в попередньому році (94%).
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).
- Згідно з результатами опитування американського центру Pew Research Center, 90% поляків вкрай негативно ставляться до Росії, далі серед лідерів у негативному ставленні до країни-агресорки – Швеція, Японія, Іспанія, Австралія, Нідерланди, США та Велика Британія.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.