60% українців за продовження боротьби до перемоги, попри певну втому, – опитування Gallup
Джерело: Gallup
60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
У вересні 2022 року 70% українців були за те, щоб Україна продовжувала воювати.
Жителі півночі України (72%), включаючи Київ, центру (64%) і заходу (71%) найбільше підтримують продовження бойових дій до перемоги.
У найближчих до лінії фронту південному (45%) та східному (52%) регіонах підтримка продовження боротьби нижча, ніж у решті країни.
Частка тих, хто виступає за якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів, найвища на півдні (41%) і сході (39%).
Особистий рейтинг схвалення президента Володимира Зеленського у 2023 році – 81%.
Gallup запитала в опитаних українців, що саме для них означає перемога у війні з Росією. Їх відповідь була майже одностайною: 91% вважають, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року по теперішній час, включно з Кримом. Це не змінилося порівняно з 2022 роком (теж 91%).
Віра українців у свої війська залишається непохитною: у 2023 році 95% довіряють армії, як і в попередньому році (94%).
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).
- Згідно з результатами опитування американського центру Pew Research Center, 90% поляків вкрай негативно ставляться до Росії, далі серед лідерів у негативному ставленні до країни-агресорки – Швеція, Японія, Іспанія, Австралія, Нідерланди, США та Велика Британія.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.