79% українців вважають Польщу дружньою до України країною, – опитування

Джерело: соціологічна група Рейтинг

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Також знизилась частка тих, хто вважає Польщу однозначно дружньою (з 79% до 33%).

Найбільш дружніми до України вважають США (81%), Велику Британію (81%), Німеччину (80%), Польщу і Литву (по 79%), Канаду (78%), Францію (70%) та Японію (55%).  

Проте, знизилась також частка тих, хто вважає США однозначно дружньою країною – з 61% у червні до 35%. 

Найбільш ворожими країнами стабільно вважають Росію (97%), Білорусь (90%) та Іран (75%).

Китай та Угорщину тепер вважають скоріше недружніми країнами: 58% вважають ворожим Китай, і 52% – Угорщину. 

У червні 2023 34% опитаних сприймали Китай як ворожу державу, а 52% – нейтральною. В цей час Угорщину вважали раніше ворожою країною 42% опитаних, ще 26% – нейтральною.

Також погіршилось ставлення до Білорусі: частка тих, хто вважає країну абсолютно ворожою, зросла з 56% до 71%.

Ізраїль вважають нейтрально-дружнім 44%, а 38% – дружнім. Туреччину українці також сприймають більше як нейтральну країну (51%).

  • Дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчать результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
  • На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.

Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.

Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.

За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.