93% українців володіють цифровими навичками – результати дослідження цифрової грамотності

Джерело: Результати дослідження цифрової грамотності в Україні

За результатами дослідження цифрової грамотності – 93% дорослого населення України віком від 18 до 70 років володіють цифровими навичками загалом.

“За 4 роки частка людей, які володіють базовими та просунутими цифровими навичками, збільшилася на 13% і становить 60%. Продовжуємо розвивати людський капітал, попри те, що в Україні триває повномасштабна війна. Тому цифрова грамотність й освіта українців надалі залишаються нашими пріоритетами”, — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Загалом рівень цифрових навичок українців має тенденцію до зростання.

Тригером для закріплення та розвитку наявних цифрових навичок стало повномасштабне вторгнення. Зокрема, 56% опитаних бачать позитивні зміни у власній цифровій грамотності.

Зокрема, вперше досліджено, як рівень цифрової грамотності впливає на кар’єрне зростання та заробітну плату. Згідно з отриманими результатами, 85% опитаних визнали, що люди з вищим рівнем цифрових навичок мають більше можливостей кар’єрного зростання.

Додатково 82% учасників дослідження наголосили, що такі навички — важливий фактор для отримання престижної та перспективної роботи.

Під час дослідження українці визначили найпоширеніші заходи для безпечного користування інтернетом. Серед них — використання складних паролів, користування антивірусом, двофакторна автентифікація.

Дослідження також показало, що за останні 2 роки кількість тих, хто стикався з проблемами безпеки в мережі, зросла на 14%.

 

У декількох містах Італії на січень і лютий 2025 року заплановано демонстрацію фільмів, вироблених пропагандистським каналом Russia Today.

Фінський оператор електромереж Fingrid повідомив, що після пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2 може виникнути дефіцит електроенергії в разі несприятливих погодних умов.

Супутникові знімки виявили великі мазутні плями поблизу Південного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Забруднення простягається від мису Айя до мису Форос, включно з Ялтинською затокою, а також у районах Гурзуфа й Аю-Дага.

Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Європа “занадто боязко” реагує на заяви Дональда Трампа щодо Гренландії і додав, що у РФ є свій інтерес в Арктиці.