«Чи варто купувати молоко на ринку?» – хімік Гліб Рєпіч провів експеримент

Джерело: Гліб Рєпіч/Instagram

Ярмарки та базари мають значний попит серед певної частини українського населення, оскільки домашні продукти вважаються якісними та поживними. Та чи безпечні вони? Про те, які мікроби містять молочні продукти з базару, розповів хімік Гліб Рєпіч.

Так, придбавши на ринку три пляшки молока та сметану домашнього виробництва, одразу акцентував, що зокрема консистенція сметани вже свідчить про те, що виробник додав у продукт велику кількість штучного загущувача.

Хімік наніс зразки кожного продукту на чашки Петрі та поставив на добу у термостат, аби перевірити на наявність мікробів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Gleb Repich (@glebrepich)

У результаті, у першому зразку були відсутні мікроби. Одначе, продавець запевняв, що молоко “ранішнє”, отже, такий результат є просто неможливим. Це свідчить про те, що продукт насправді кип’ятили, аби подовжити термін зберігання.

Другий зразок молока показав помірну кількість колоній. Тоді як третій виявився справжнім розсадником бактерій.

Водночас зразок сметани був повністю вкритий колоніями бактерій. Рєпіч зауважив, що схожих результатів не показували навіть “зразки з фекалій”.

Кожен зі зразків хімік висіяв на окрему групу бактерій, після чого направив матеріал в лабораторію. Там дали висновок стосовно того, чи є у продуктах мікроби фекальної флори, здатні викликати кишково-шлунковий розлад.

Так, у зразках молока знайшли мікроби Klyuvera intermedia та Citibakter braaki – фекальні бактерії, які викликають розлад. Найменш безпечним продуктом хімік визнав сметану.

А тепер найцікавіше. Зі сметани я виділив три види мікробів, і серед них також є фекальна. Я думаю, тепер ви розумієте, чому я там не купую. І справа не тільки в мікробах, там суцільна підробка і розбадяжування, як у випадку з цією сметаною. І звісно, жодного контролю якості і безпеки цих продуктів, – пояснив Рєпіч.

Тож він порадив у разі придбання продуктів на базарі не вживати їх без попередньої термічної обробки.

Довідка. Згідно із Законом “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” від 18.05.2017. №2042-VIII встановлено жорсткі санкції за правопорушення у сфері безпечності харчових продуктів.

Порушення стосуються гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, якщо це створює загрозу для життя чи здоров’я людини/тварини.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.

За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.

27 липня відзначається День ходіння на ходилицях, День трансатлантичного зв’язку та День народження гамбургера. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Пантелеймона.

За даними синоптиків у неділю, 27 липня, в низці областей України очікується негода.

Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.