ЄС передав Україні систему для розмінування

Джерело:пресслужба ЄС

ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.

Систему передали під час візиту представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозепа Борреля. Він зазначив, що крім боротьби з агресором – наша держава активно займається відновленням.

Боррель наголосив на важливості роботи українських саперів із розмінування та висловив задоволення можливістю зробити їхню роботу безпечнішою та ефективнішою завдяки європейському обладнанню. Він також висловив надію на спільний внесок у збереження життів і сприяння кращому майбутньому України.

MV-10 здатна ефективно нейтралізувати різні види мін та боєприпасів, які не вибухнули. Система є безпечною у використанні, оскільки керується з відстані, вона здатна розміновувати до 4000 квадратних метрів на годину, включаючи круті схили.

Європейський Союз також забезпечить навчання українським операторам, які працюватимуть з системою MV-10.

Повідомлено, що це постачання є частиною пакету підтримки ЄС на суму 25 мільйонів євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного під час Саміту Україна-ЄС у лютому 2023 року. Цей пакет призначено для задоволення термінових потреб українських саперів, включаючи базове обладнання для розмінування та піротехнічні машини та роботизовані системи розмінування.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.