У Києві з’явився проспект Повітряних сил України замість Повітрофлотського

Зображення: Микола Олещук/Telegram

Джерело: міський голова Києва Віталій Кличко/Telegram та трансляція пленарного засідання сесії Київської міської ради

Сьогодні, 8 лютого, в межах дерусифікації Київрада ухвалила рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних сил України.

“Відсьогодні в Києві є проспект Повітряних сил України! Слава нашим захисникам! Слава Україні”, – повідомив Віталій Кличко.

Напередодні мер Києва анонсував низку перейменувань столичних вулиць та проспектів. Він зазначив, що частина з них відтепер називатиметься іменами українських полеглих героїв та буде пов’язана зі Збройними силами України.

“Зокрема, йдеться про перейменування Повітрофлотського проспекту в проспект Повітряних сил України. За таку назву виступають кияни, виступає керівництво Генштабу та ГУР, наші військові. Маємо звернення від них. І це питання ми вже обговорюємо давно. Тому вважаю, що час вже поставити крапку. І пропоную нарешті ухвалити це питання. Повітряні сили щодня і щоночі боронять небо, збивають дрони та ракети, що летять на українські міста та села. І наші захисники заслуговують на те, щоб висловити їм шану і вдячність! Тому сподіваюся, що всі підтримають таке рішення. І в Києві відсьогодні буде проспект Повітряних сил України!” – наголосив Віталій Кличко.

Своєю чергою, командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук прокоментував рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних сил України.

“Карти Google кажуть, що насолоджуватись прогулянкою проспектом Повітряних Сил можна більш ніж годину. Дякую усім киянам, депутатському корпусу та особисто Віталію Кличку за довіру та повагу до наших захисників неба. Сьогодні Київська міська рада прийняла історичне рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних Сил. Разом – до перемоги!” – написав Микола Олещук.

Нагадаємо, загалом, від початку повномасштабного вторгнення, в Києві перейменували вже 353 вулиці. Також від назв, пов’язаних із країною-агресоркою, відмовились 14 загальноосвітніх шкіл, дві дитячі музичні школи та 25 бібліотек. Крім того, перейменовано кілька парків та дві станції столичного метро.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.