Україна запускає спільні аукціони для торгівлі електроенергією з Угорщиною і Словаччиною

Джерело: “Укренерго”

“Укренерго” запускає спільні аукціони з Угорщиною та Словаччиною за європейськими правилами.

Доступ до міждержавних інтерконекторів Україна – Словаччина та Україна – Угорщина буде розподілятися на спільних аукціонах на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office). Це означає, що після запуску спільних аукціонів з цими країнами Україна торгуватиме електроенергією з усіма сусідніми державами ЄС за європейськими правилами.

Перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною відбудуться 22 лютого 2024 року на платформі JAO. Саме в цей день на JAO почнуть діяти правила добового розподілу, затверджені регуляторами обох країн.

День постачання – 23 лютого. Час та обсяг визначеної потужності буде оприлюднено напередодні.

Спільні аукціони між Україною та Словаччиною на платформі JAO відбудуться 4 березня 2024 року, з днем постачання – 6 березня. Дату аукціону визначено так само за правилами добового розподілу, затвердженими регуляторами обох країн.

Процедура спільних аукціонів передбачає, що доступ до міждержавних перетинів в експортному та імпортному напрямах розподілятимуться одночасно з Угорщиною та Словаччиною.

Нагадаємо, з 2 листопада 2023 року на платформі “Укренерго” відбуваються спільні аукціони з Румунією, а з 16 січня 2024 року на платформі JAO проводяться спільні аукціони з Польщею.

Комерційний обмін електроенергією з Угорщиною не відбувався з 2022 року. Перехід на європейські правила торгівлі електроенергією дозволив відновити цей напрям. А зі Словаччиною діяли односторонні аукціони лише за участі українських учасників ринку, таким чином на території України була можливість розподіляти лише українську частину перетину.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.