Путін заявив про «грандіозний успіх» Росії на тлі виведення нової породи курей
Джерело: The Moscow Times
Російський президент Володимир Путін заявив, що “держава, наука і бізнес досягають успішних результатів у рамках співробітництва, одним з яких стало виведення власної м’ясної породи курей”.
Путін повідомив, що “після фактичного провалу втрати галузі селекції в 90-х роках минулого століття зараз зростає кількість птахофабрик в РФ, які розводять власну м’ясну породу курей. Він назвав її виведення – “грандіозним успіхом РФ”.
Водночас заява глави РФ про досягнення у птахівництві прозвучала в умовах регулярного зростання цін на продукти, зауважує видання. Зокрема куряче м’ясо та яйця є одними з лідерів зі зростання цін в РФ.
Російські споживачі на початку року зіштовхнулися з дефіцитом курятини у кількох регіонах РФ, серед яких Єкатеринбург, Самара, Челябінськ та Ульяновськ. Це викликало невдоволення серед населення, враховуючи, що курка є одним із найдоступніших видів м’яса. Зауважується, що у 2023 році курка виявилася одним з товарів, що найбільше подорожчали в РФ — зростання вартості становило 27,7%. Тоді як яйця подорожчали за рік на 61,35%. Вони стали символом інфляції в РФ, перепрошувати за зростання цін на них доводилося Путіну неодноразово.
Зауважимо, аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання.
Згідно зі звітом WIIW, станом на сьогодні економіка РФ “працює на межі своїх можливостей і демонструє все більші ознаки перегріву”.
Фахівці WIIW акцентують, що у 2023 році російська економіка зросла на 3,5%, проте, цього року економічне зростання в РФ становитиме лише 1,5%. Також аналітики послалися на високу інфляцію та підвищення ключових процентних ставок ЦБ РФ до 16%.
У листопаді 2023 року британська розвідка заявила, що економіка РФ ризикує “перегрітися” через інфляцію та війну в Україні.
- Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
- За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
- 14 серпня 2023 рокуросійська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Валюта є однією з найгірших у світі цього року, поступаючись лише вічно проблемним аналогам: аргентинському песо, венесуельському болівару та турецькій лірі.
- Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна, яка відіграла головну роль у тому, щоб режим Путіна витримав удар санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну, переконана, що економічний тиск на РФ посилиться.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.