Путін заявив про «грандіозний успіх» Росії на тлі виведення нової породи курей

Джерело: The Moscow Times

Російський президент Володимир Путін заявив, що “держава, наука і бізнес досягають успішних результатів у рамках співробітництва, одним з яких стало виведення власної м’ясної породи курей”.

Путін повідомив, що “після фактичного провалу втрати галузі селекції в 90-х роках минулого століття зараз зростає кількість птахофабрик в РФ, які розводять власну м’ясну породу курей. Він назвав її виведення – “грандіозним успіхом РФ”.

Водночас заява глави РФ про досягнення у птахівництві прозвучала в умовах регулярного зростання цін на продукти, зауважує видання. Зокрема куряче м’ясо та яйця є одними з лідерів зі зростання цін в РФ.

Російські споживачі на початку року зіштовхнулися з дефіцитом курятини у кількох регіонах РФ, серед яких Єкатеринбург, Самара, Челябінськ та Ульяновськ. Це викликало невдоволення серед населення, враховуючи, що курка є одним із найдоступніших видів м’яса.  Зауважується, що у 2023 році курка виявилася одним з товарів, що найбільше подорожчали в РФ — зростання вартості становило 27,7%. Тоді як яйця подорожчали за рік на 61,35%. Вони стали символом інфляції в РФ, перепрошувати за зростання цін на них доводилося Путіну неодноразово.

Зауважимо, аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання.

Згідно зі звітом WIIW, станом на сьогодні економіка РФ “працює на межі своїх можливостей і демонструє все більші ознаки перегріву”.

Фахівці WIIW акцентують, що у 2023 році російська економіка зросла на 3,5%, проте, цього року економічне зростання в РФ становитиме лише 1,5%. Також аналітики послалися на високу інфляцію та підвищення ключових процентних ставок ЦБ РФ до 16%.

У листопаді 2023 року британська розвідка заявила, що економіка РФ ризикує “перегрітися” через інфляцію та війну в Україні.

  • Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
  • За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
  • 14 серпня 2023 рокуросійська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Валюта є однією з найгірших у світі цього року, поступаючись лише вічно проблемним аналогам: аргентинському песо, венесуельському болівару та турецькій лірі.
  • Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна, яка відіграла головну роль у тому, щоб режим Путіна витримав удар санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну, переконана, що економічний тиск на РФ посилиться.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.