Ще п’ятеро бойовиків, які воювали проти України, отримали тюремні терміни
Джерело: Служба безпеки України
П’ятеро зловмисників, які воювали в складі ЗС РФ проти Сил оборони на східному фронті, отримали реальні терміни ув’язнення.
Українські військові взяли чотирьох із них у полон під час боїв у Бахмутському районі, а ще одного – під час спроби ворога атакувати позиції ЗСУ під Вугледаром.
Одного з них засуджено до довічного ув’язнення, а чотирьох – до 12 та 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Троє затриманих – із Донеччини, й один з них на початку повномасштабного вторгнення приєднався до 127-го стрілецького полку 1-го армійського корпусу ЗС РФ, де був снайпером. Пізніше його перевели до 95-го окремого стрілецького полку РФ, де він облаштовував фортифікаційні споруди.
Ще один засуджений був старшим розвідником 1-ї мотострілецької бригади ЗС РФ й, за даними СБУ, саме він проклав маршрут бойовикам батальйону “Шторм-Z” у напрямку Авдіївки.
Двоє затриманих є мешканцями Луганщини та у складі російських військ штурмували Ізюм та Куп’янськ і воювали проти Сил оборони під Бахмутом.
Пізніше, у квітні 2022 року одного зі зловмисників призначили заступником командира стрілецького взводу 123-ї мотострілецької бригади РФ.
Другий зрадник вже двічі потрапляв в український полон й перший раз отримав 13 років тюрми, проте у квітні 2023 року його обміняли. Однак він знову повернувся до російської армії й штурмував позиції ЗСУ неподалік селища Спірне Бахмутського району, де його вдруге взяли у полон. Цього разу суд призначив зраднику довічне позбавлення волі.
На підставі зібраних доказів усіх бойовиків засуджено за трьома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора);
▪️ ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
- Зрадника, який приєднався до окупаційних угруповань РФ та воював проти Сил оборони на Донеччині, засудили до 15 років позбавлення волі.
- У Херсоні правоохоронці затримали колаборантку, яка під час окупації міста примусово “паспортизувала” пільговиків.
- Співробітника судноремонтного заводу, який передавав російським спецслужбам дані про енергооб’єкти та морпорт Ізмаїла, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.