Боронячи Україну, під Авдіївкою загинув доброволець із Чехії

Джерело: Radio Prague International

Захищаючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув доброволець із Чехії.

Повідомляється, що доброволець загинув у боях за Авдіївку Донецької області.

Про загибель воїна спочатку повідомили у соціальній мережі X, згодом інформацію підтвердили у Міністерстві оборони Чехії.

Позиція, на якій перебував військовий, потрапили під мінометний вогонь, після цього бійця ніхто не бачив. Зараз це місце тимчасово окуповано російськими військами.

Також зазначається, що з початку повномасштабного нападу росіян у лютому 2022 року в боях за Україну загинули четверо громадян Чехії.

Раніше у CNN зазначили, що Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових. Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Також стало відомо, що до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.