В Антарктиді зафіксували перші смерті пінгвінів від пташиного грипу

Джерело: The Guardian

За словами вчених, щонайменше один антарктичний королівський пінгвін помер від смертоносного вірусу пташиного грипу, який торік дістався Антарктиди.

Раніше науковці вже висловлювали стурбованість “однією з найбільших екологічних катастроф сучасності”, якщо пташиний грип дістанеться Антарктики. Нині пінгвіни збираються разом для розмноження. Якщо вірус проникне у колонії, він може швидко поширюватися у яких.

Королівські пінгвіни вважаються другими за величиною пінгвінами Антарктиди. Їхній зріст сягає приблизно метра, у дикій природі вони можуть жити по 20 років.

Згідно з останніми даними Наукового комітету з антарктичних досліджень (Scar), ймовірний випадок смерті від вірусу було зареєстровано на острові Південна Георгія в антарктичному регіоні. Передбачалося, що тут же від H5N1 помер папуаський пінгвін.

Вже підтверджено, що щонайменше один папуаський пінгвін помер від H5N1 на Фолклендських островах. Вони знаходяться за 1500 кілометрів на захід від Південної Георгії. Крім того, понад 20 пташенят або загинули, або у них також виявились симптоми.

З того часу, як H5N1 з’явився в Антарктиці, в регіоні сталася масова загибель морських слонів, а також зросла смертність морських котиків, морських чайок та бурих поморників.

Спалахи хвороби, які спостерігалися до цього в Південній Африці, Чилі та Аргентині продемонстрували, що пінгвіни сприйнятливі до неї. З того часу, як вірус дістався Південної Америки, він убив 500 тисяч морських птахів, найбільше постраждали пінгвіни, пелікани та олуші.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.