Дітям ухилянтів можуть заборонити вступати у ВНЗ: нардеп щодо законопроєкту про мобілізацію

Джерело: Telegraf

Народний депутат від “Батьківщини”, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко розповів, які норми щодо ухилянтів може передбачати новий проєкт закону про мобілізацію.

За словами нардепа, блокувати банківські рахунки тим, хто ухиляється від мобілізації, не будуть. Водночас таким особам можуть заблокувати банківську карту.

На запитання журналістів, чи не вдарить це по банківському сектору, оскільки тоді ухилянти почнуть знімати готівку з рахунків, Івченко відповів. що за готівку можна “лише десь їсти хот-доги”.

“Так, будуть кеш знімати, але що ви зараз можете за кеш купити, окрім як розрахуватися в магазині? Нічого: ні квартиру, ні машину, ні квиток на залізничний потяг. Все зараз в електронному варіанті. І більш як 150 тисяч гривень у нас не можна оплачувати кешем. Фактично за кеш ви можете десь хот-доги їсти, але не більше. Я розумію, що по цій нормі буде багато дискусій, але давайте дивитися фінал. Методи спонукання виконувати закони мають бути співмірними”, – сказав нардеп.

Щодо інших заходів проти ухилянтів, то політичне керівництво пропонує обмежити таким чоловікам державні послуги.

“Якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину, і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ”, – пояснив Івченко.

Він додав, що це не вважатиметься порушенням конституційних прав, адже захист Батьківщини – це теж конституційний обов’язок, і всі повинні стати на військовий облік.

“Це не означає, що вони обов’язково будуть на “нулі” чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес”, – зауважив народний обранець.

Додамо, що урядовий законопроєкт про мобілізацію Верховна Рада прийняла у першому читанні 7 лютого. За нього проголосували 243 депутати.

Впродовж наступних двох тижнів очікується внесення правок до нього та винесення на друге читання. Очікувати набрання чинності тією версією законопроєкту № 10449, яка буде ухвалена у другому читанні, слід напочатку квітня.

  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.