Порошенко купує екскаватори для фортифікаційних споруд та закликав прискорити зведення
Джерело: Петро Порошенко в етері “Прямий”
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав владу прискорити будівництво фортифікаційних споруд і повідомив, що купує екскаватори для будівельних робіт.
Порошенко наголосив, що нині на це необхідно спрямувати максимальні ресурси – організаційні, фінансові і людські. Політик пояснив, що оборонці мають виходити на обладнані позиції, а у разі відходу має бути “друга, третя лінія оборони, обладнані бліндажі, обладнані вогневі точки, куди виходять наші воїни”.
Я за два з половиною місяці в 2014-му році доручив кожному голові обласної державної адміністрації, виділив ділянку фронту, виділили типовий проект кожного окремо укріпленого пункта, форпоста. І якщо обласна адміністрація не справлялася з поставленим завданням, то губернатор або заступник йшов або на звільнення або в’язницю, – нагадав пʼятий президент.
Він також висловив припущення, що Авдіївку вдавалося утримувати дев’ять років, зокрема й тому, що там були зведені потужні фортифікаційні споруди.
Політик зауважив, що Естонія вже почала зводити укріплення на кордоні з РФ.
Мені і депутати, і урядовці естонські сказали, що вже зараз вздовж російського кордону вони будують 600 фортифікаційних споруд. На 300 кілометрів кордону. Кожні півкілометра споруди, і потім будуть починати будувати другу лінію, – говорить Порошенко.
Глава “Євросолідарності обурюється, що коли наші частини вимушені були відійти, зокрема 59-а, 53-тя, 110-та, і 47-ма, три чверті з них відійшли на непідготовлені позиції або на неякісно підготовлені, і додає, що “викопана траншая, де по коліна води – це не є підготовлена позиція”.
Тож він закликав до “чіткого плану, чітких завдань” – “хто і як організовує будівництво фортифікаційних споруд”.
Окрім цього, народний депутат також запропонував у законопроєкт про мобілізацію включити позицію щодо формування інженерних військ.
І той, хто має проблеми, боїться йти на фронт – йди і працюй, без військових бойових доплат, 6 днів на тиждень на будівництво фортифікаційних споруд, – пояснює Порошенко.
Політик також повідомив, що лише за минулі десять днів спільно з волонтерами закупили 15 важких екскаваторів, які здатні виконувати ці роботи і два з них відправили під Авдіївку.
На жаль, один з них вже підбитий. Нами прийняте рішення збільшити кількість цієї техніки, запропонувати співпрацю з військово-цивільними адміністраціями або з будівельними компаніями, отримати завдання військового керівництва і приступити або через інженерні війська і командування сил підтримки, або через цивільні підприємства, будувати фортифікаційні споруди, – говорить Порошенко.
Зауважимо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету уряд виділив 20 мільярдів гривень на фортифікації. Зокрема, для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області – 3,9 млрд грн, для Запорізької області – 1,3 млрд грн, для Донецької області – 1,2 млрд грн, для Херсонської області – понад 1,2 млрд грн.
- З початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.
- На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
- При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.