Правляча партія Угорщини готова схвалити вступ Швеції до НАТО
Джерело: AP
Голосування у парламенті Угорщини стосовно ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО може відбутися вже 26 лютого, за словами високопоставленого члена правлячої партії країни “Фідес”.
Такий крок покладе край більш ніж 18-місячним затримкам зі схваленням шведської заявки з боку Угорщини.
У листі від 20 лютого до спікера парламенту голова партії “Фідес” Мате Кочиш закликав призначити голосування на день відкриття весняної сесії, яка розпочнеться 26 лютого.
Кочиш написав, що правляча партія, що неодноразово блокувала голосування з цього питання, вирішить підтримати заявку Швеції на приєднання до військового альянсу.
Нині Угорщина залишається єдиною з 31 члена НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції. Угорський уряд зіштовхується зі зростаючим тиском інших країн, оскільки прийняття нової країни до військового альянсу вимагає одностайного схвалення.
14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.
Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.
Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.
Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.
25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.
- Країни НАТО погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прогнозує, що Швеція буде готова приєднатися до НАТО до березня 2024 року.
- Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.
- Угорщина доєдналась до коаліції країн-учасників НАТО щодо розмінування українських територій.
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Велика Британія виконає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він відвідає Сполучене Королівство.