Запорізька АЕС знову за крок до блекауту – «Енергоатом»

Джерело: “Енергоатом”

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС – знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Наразі в роботі залишається єдина зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ “Дніпровська”, що з’єднує ЗАЕС з об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення власних потреб станції.

У компанії пояснили, що у разі відмови цієї лінії найбільша АЕС в Європі отримає черговий повний блекаут, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії.

“Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора – “Енергоатома”. Росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку. Об’єкт також повинен покинути некомпетентний російський технічний персонал. Його мають замінити фахівці з України, відповідно до ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання”, – наголосив в.о. голови правління “Енергоатома” Петро Котін.

Нагадаємо, від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.