Зниження призовного віку може поставити економіку України під загрозу – NYT

Джерело: The New York Times

Зниження призовного віку в Україні дозволить забезпечити відпочинок військовослужбовцям, які з початку повномасштабної війни стоять на захисті держави, однак це створить довгострокові ризики для підтримки чисельності населення країни.

“Як і в більшості колишніх радянських республік, в Україні мало 20-річних, тому що народжуваність різко впала під час глибокої економічної депресії 1990-х років. Через цей демографічний спад зараз в Україні втричі більше чоловіків у віці 40 років, ніж у віці 20 років,” – йдеться в матеріалі.

За даними видання, призов до армії більшої кількості чоловіків у віці 20 років, враховуючи ймовірні втрати в боях, може призвести до скорочення народжуваності.

Це, своєю чергою, через десятиліття призведе до скорочення числа чоловіків призовного і працездатного віку, поставивши під загрозу безпеку і економіку країни.

  • Начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук повідомив, що за добу близько 6 тис. чоловіків призовного віку перетинають кордон на виїзд з України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.