У Бразилії відмовилися заправляти літак глави МЗС РФ Лаврова

Джерело: AeroTelegraph

В аеропорту Ріо-де-Жанейро борту глави МЗС РФ Сергія Лаврова відмовили у заправці. Оператор аеропортового обслуговування Vibra Energia побоюється, що постраждає від санкцій США.

Зазначається, що Лавров планував переліт до Бразилії на Іл-96 з реєстраційним номером RA-96019, там російський міністр мав зустрітися з президентом країни Луїсом Інасіо да Сілвою.

Згодом глава МЗС РФ планував повернутися до Москви, і розглядалася можливість заправити його борт гасом бразильських ВПС.

Літак Лаврова приземлився в аеропорту Ріо-де-Жанейро, однак, Vibra Energia відмовилася заправляти російський борт, пославшись на загрозу американських санкцій, що забороняють заправку урядових літаків РФ.

За офіційною версією у військових не знайшлося достатньо пального. Тож Лаврову довелося як попутнику прямувати до столиці Бразилії літаком міністра закордонних справ країни Мауро Вієйри.

У Бразилії зустрічаються глави МЗС провідних економічних держав. На зустрічі в Ріо-де-Жанейро Сергій Лавров почув багато.

Росія повинна заплатити за свою агресію, — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон своєму російському колезі. Австралія, Німеччина, Франція, Італія, Канада, Норвегія та Сполучені Штати також висловили такі ж різкі слова.

  • Голова МЗС РФ Сергій Лавров 24 січня на пресконференції в ООН заявив, що США, Японія та Південна Корея нібито готуються до війни з КНДР.
  • 30 листопада 2023 року міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зауважив, що “не слухав виступ російського міністра закордонних справ” Сергія Лаврова на зустрічі ОБСЄ.
  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Захід у веденні “гібридної війни” проти Москви і заявив, що ЄС став “агресивним політичним об’єктом”.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.