У Польщі стартували найбільші за минулі 40 років військові навчання за участю країн НАТО
Джерело: пресслужба НАТО
25 лютого у Польщі розпочалися масштабні військові навчання Dragon-24 за участю країн НАТО. До них долучаться близько 20 тисяч військовослужбовців, також залучать 3500 одиниць військової техніки з 10 країн Північноатлантичного альянсу.
Союзники НАТО швидко прямують по повітрю, суші та морю в Польщу для тестування та навчання сил швидкого реагування НАТО, — мовиться у повідомленні.
У Міноборони Польщі зауважили, що військові маневри є демонстрацію здатності протистояти будь-якій агресивній політиці, зокрема, загрозам з боку РФ.
Let’s go!
NATO Allies 🇦🇱 🇵🇱 🇪🇸 🇹🇷 🇬🇧 are quickly deploying by air, land and sea to Poland to test and train NATO’s rapid reaction force#SteadfastDefender24
🔗 https://t.co/beRJsSuUhf pic.twitter.com/fnMHyIHHsv
— NATO (@NATO) February 22, 2024
Основні сили представляє 11-та бронетанкова кавалерійська дивізія збройних сил Польщі.
Раніше ми поінформували, що глави Литва та Польщі домовилися провести спільні військові навчання у Сувальському коридорі, що вважається дуже вразливим місцем у випадку нападу Росії.
Також 26 жовтня у Польщі відбулися тактичні навчання з військами Війська Польського ŻUBR-23. Метою навчань були зміцнення співпраці Війська Польського з урядовою адміністрацією та покращення ведення тактичних операцій підрозділами військово-оперативної групи PODLASIE.
НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- Південна Корея спільно з Японією та Сполученими Штатами провела повітряні навчання поблизу Корейського півострова, повідомили південнокорейські військові, що стало першою такою співпрацею між трьома країнами.
- Збройні сили Сполучених Штатів розпочали двотижневі багатосторонні навчання з філіппінськими союзниками та численними міжнародними партнерами на тлі зростання напруженості між Філіппінами та Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
- У РФ заявили, що вважають спільні військові навчання Японії, США та Австралії “потенційною загрозою безпеці”. Пообіцяли відповісти “зміцненням власної оборони”.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.