РФ під час війни проти України використовує енергетику як зброю – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

За словами розвідників Сполученого Королівства, Росія намагалася використовувати енергетику як зброю протягом усього часу війни проти України.

“Російські удари по українській енергетичній інфраструктурі спричинили масовий дефіцит електроенергії по усій країні, тоді як на глобальному рівні президент Росії Володимир Путін використовував енергетичну політику для підриву міжнародної енергетичної безпеки”, – йдеться у звіті.

Аналітики зауважили, що, скорочуючи постачання газу до Європи, обмежуючи трубопровідний експорт і змінюючи умови оплати, Путін намагався підірвати єдність Європи проти незаконної війни РФ.

На дуячмку експертів, використання Росією енергетики як зброї, найімовірніше, залишатиметься інструментом примусу, показуючи зв’язок між безпековою та енергетичною політикою Росії.

“Дуже ймовірно, що Росія продовжуватиме використовувати енергетику як зброю для досягнення глобальної економічної вигоди та політичного впливу, що означає зв’язок між енергетикою, безпекою, політичними та військовими цілями”, – зазначено в огляді.

Фото: Міноборони Великої Британії

Міноборони Великої Британії також опублікувало інфографіку, на якій зображені атаки на енергетичну інфраструктуру України з боку Росії в період від лютого 2014 року по січень 2024 року.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.