Чехія та Польща не розглядають можливість введення військ в Україну
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.
Президент Франції Емманюель Макрон у понеділок, 26 лютого, підняв питання про те, чи європейські країни відправлять війська в Україну.
Відповідаючи на запитання про коментарі Макрона, прем’єр-міністри Чехії Петр Фіала та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказали, що їхні уряди не розглядають такого варіанту.
“Я переконаний, що ми повинні розвивати шляхи підтримки, якими ми йдемо після агресії Росії. Я вважаю, що нам не потрібно відкривати якісь інші методи чи шляхи”, – сказав Фіала.
Туск додав:
“Польща не планує вводити свої війська на територію України. Я думаю, що не варто сьогодні спекулювати, чи будуть обставини, які можуть змінити цю позицію”, – сказав він.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який виступає проти військової допомоги Україні, заявив перед зустріччю з Макроном у Парижі, що кілька членів НАТО та ЄС розглядають можливість відправки військових в Україну на двосторонній основі. За його словами, це призведе до ескалації конфлікту.
Офіційний представник Білого дому заявив у понеділок, що Сполучені Штати та НАТО не планують вводити війська в Україну.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.