За два роки повномасштабної війни РФ завдала шкоди довкіллю України майже на $63 млрд
Джерело: Міндовкілля
За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.
Найбільше від російської агресії потерпає довкілля: Донеччини – понад ₴18 млрд; Луганщини – понад ₴13 млрд; Харківщини – майже ₴11,5 млрд.
У відомстві наголосили, що це – не остаточні цифри, адже фахівці Держекоінспекції не мають доступу до тимчасово окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю.
За даними очільника Міндовкілля Руслана Стрільця, за два роки повномасштабної війни зафіксовано:
- близько 4000 кейсів екоциду;
- 3 млрд грн довкіллєвих збитків щодня;
- окупація 40% екологічно цінних територій України;
- третину українського лісу окопано, спалено й досі у вогні;
- понад 150 млн тонн викидів у атмосферу, яких без цієї війни не було б.
“Каховська катастрофа. Світові рекорди ракетних обстрілів. Безповоротно зруйновані екосистеми. 156 000 кв км замінованих земель. Пожежі й опустелювання. Жодного куточка в країні, куди б не дісталася війна. Страшна статистика, з якою ми будемо мати справу після деокупації”, – зазначив Руслан Стрілець.
Нагадаємо, що у серпні 2023 року міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків, завданих вторгненням росіян довкіллю, зросла у п’ять разів.
Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.
У серпні 2022 року сума збитків становила вже 385 млрд грн. Вже у грудні того ж року, після деокупації Харківщини, звільнення Херсону – майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.
Тоді як у серпні 2023 року відомство отримало актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Одначе, поки що продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.
“Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України”, зауважив міністр.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
- На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
30 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон №12178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.
30 грудня президент Володимир Зеленський підтвердив обмін військовополоненими. Додому вдалося повернути 189 українських оборонців. Інформацію раніше оприлюднило російське Міноборони.
30 грудня відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та Росією. За інформацією міністерства оборони РФ, Росія повернула з полону 150 своїх військових. Водночас Україна повернула додому 150 військовослужбовців Збройних сил України.
У мережі поширюється масштабний флешмоб, у межах якого українці з підконтрольних територій вітають з Новим роком співвітчизників, що перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).
Російські війська 30 грудня 2022 року розстріляли українського військового Олександра Мацієвського після того, як він сказав “Слава Україні!”.