Українська промисловість у січні збільшила споживання електроенергії на понад 27%
Джерело: Міненерго
Завдяки стабільній роботі енергосистеми українська промисловість у січні збільшила споживання електроенергії на понад 27 %
Цієї зими українська промисловість споживає відчутно більше електроенергії, ніж торік. Зокрема у січні підприємства спожили на 27,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2,4 млрд кВт проти 1,9 млрд кВт) та на 82 млн кВт більше, ніж за попередній зимовий місяць.
Зросло також і споживання електроенергії населенням. У січні 2024 року побутові споживачі використали на 13,5 % більше електроенергії, ніж за аналогічний період 2023 року та на 101 млн кВт більше, ніж у грудні 2023 року.
“Вже рік, як українці живуть без графіків погодинних відключень. Цю зиму, зокрема, ми завершуємо стабільно – зі світлом і теплом, попри усі негативні прогнози. Нам вдалося досягти таких показників завдяки посиленню ППО та масштабної ремонтної кампанії в енергетиці, яка буде тривати й надалі. Адже стабільність і надійність електропостачання для промисловості та населення – запорука економічної стабільності держави”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Результатом масштабної ремонтної кампанії є стабільна робота генерації протягом минулого року.
Зокрема, завдяки оптимізованій та якісній ремонтній кампанії атомними електростанціями у 2023 році вироблено електроенергії на 10% більше, ніж планувалося згідно з прогнозним балансом ОЕС України на рік.
Отже, АЕС виробили половину всієї електроенергії в Україні. Гідроелектростанції також перевищили прогнозний показник виробітку електроенергії – на 37%. Дещо покращили прогнозні показники виробництва і альтернативні джерела енергії, виробивши на 2% більше від прогнозного обсягу.
Водночас теплові електростанції показали суттєве відхилення від прогнозних показників генерації. На ТЕС за минулий рік виробили на 24% менше електроенергії, ніж було передбачено прогнозом, для ТЕЦ цей показник меншим на 10%.
У січні 2024 року тенденції до збільшення виробітку електроенергії атомною та гідрогенерацією зберігаються.
Водночас на ТЕС виробили на 8,7% менше від прогнозу, на ТЕЦ – на 6,1% менше. Через несприятливі погодні умови нижчі показники виробітку і в альтернативних джерел енергії – на 7% менше від прогнозного балансу.
Загалом у січні 2024 року вироблено електроенергії майже на 23% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що у 2024 році Україна планує вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку.
- Завдяки стабільній роботі енергосистеми взимку споживання електроенергії українською промисловістю зросло на понад 37%.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українські газові сховища допомагають Європі запобігти енергетичній кризі та суттєвому зростанню ціни на газ в опалювальний сезон.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.