29 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети

Джерело: Букви

29 лютого відзначають Всесвітній день рідкісних захворювань, День цифрового навчання та Міжнародний день поширення інформації про травми, спричинені повторним перенапруженням. Християни цього дня вшановують святого преподобного Касіяна.

Всесвітній день рідкісних захворювань: відзначається під координацією Європейської організації з рідкісних захворювань. Такі недуги вражають невелику кількість людей, наприклад, в Європі хворобу вважають рідкісною, якщо вона діагностується у однієї з двох тисяч людей. Часто рідкісні захворювання досить серйозні, швидко прогресують і є хронічними. Багато з них і досі не вивчені. До них, зокрема, відносять фенілкетонурію, мукополісахаридоз, хворобу Крона, хворобу Гоше, муковісцидоз.

День цифрового навчання: припадає щороку на останній четвер лютого. Завдяки цифровій революції людство отримало змогу проводити наукові дослідження і навчання за допомогою цифрових пристроїв. Головна мета цього дня полягає у тому, щоб звернути увагу на важливість використання цифрових технологій в сфері освіти.

Міжнародний день поширення інформації про травми, спричинені повторним перенапруженням: відзначається щорічно в останній день лютого. Це особливе нагадування про широкомасштабний вплив травм, що повторюються на робочому місці. Подія була створена, щоб підвищити обізнаність про повторні травми, відомі також як розлади опорно-рухового апарату. Вони є найпоширенішими і найбільш виснажливими професійними ризиками, які впливають на працівників в усьому світі.

У різних країнах світу сьогодні відзначають:

  • Ірландія і Сполучене Королівство – День холостяка
  • США – Національний день жаб’ячих лапок (тільки у високосний рік)

Цього дня у світі:

  • 1288 — Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати шлюб чоловікові. У разі відмови він мав сплатити штраф.
  • 1504 — Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців
  • 1712 — у Швеції після 29 лютого було 30 лютого
  • 1762 — Петро III підписав маніфест про вільність дворянства. Дворян звільнено від обов’язкової військової та цивільної служб, їм надано право безперешкодно виїжджати за кордон, вступати там на службу, дозволено здобувати освіту не лише в навчальних закладах, а й удома.
  • 1768 — у костелі міста Бар проголошено Барську конфедерацію.
  • 1944 — замах УПА на командувача 1-м Українським фронтом генерала армії Миколу Ватутіна, що потягнуло його смерть 15 квітня.
  • 2004 — фільм “Володар перснів: Повернення короля” отримав 11 “Оскарів”.

Яке сьогодні церковне свято:

29 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Касіяна. Він був родом із Римської імперії, жив в IV-V столітті. У віці двадцяти років прийняв рішення відправитися до Палестини, де і став ченцем. Потім мандрував Єгиптом протягом десяти років, вивчаючи традиції чернецтва. 400 року дістався Константинополя і отримав там призначення в диякони від Іоана Златоуста.

Прикмети:

  • Туман або сніг в цей день віщують хороший урожай.
  • Якщо протягом тижня до 29 лютого не було морозів, то більше заморозків не буде.
  • Який останній день зими – таким березень буде.
  • Сильний вітер віщує відлигу.
  • Якщо день сонячний, то весна буде ранньою

Традиції:

  • Вважається, що сни, побачені в ніч на Касіяна – віщі та скоро збуваються.
  • Наші предки вважали день Касіяна особливо небезпечним, вірили, що будь-які плани, задумані цього дня не здійсняться. Тому часто роботи припиняли ще до початку вечора.

Іменини сьогодні святкують:

Іван, Касіян.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.