Прем’єр Польщі обговорить заборону на агропродукцію з РФ після рішення Латвії

Джерело: Bloomberg

Польща досліджуватиме наслідки рішення Латвії щодо заборони імпорту російських харчових продуктів. Варшава не виключає можливості ухвалення аналогічних заходів, заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Туск планує обговорити це питання сьогодні з протестуючими фермерами, оскільки проблема перевищеної пропозиції та “нерівної” конкуренції пов’язана не лише з торгівлею з Україною, але й з експортом із Росії та Білорусі, сказав вын це під час брифінгу у Варшаві після зустрічі з колегою з Латвії.

Туск та прем’єр-міністрка Латвії Евіка Сіліня домовилися об’єднати зусилля для переконання європейських лідерів в прийнятті заходів щодо імпорту продовольства.

Раніше уряд Латвії заборонив імпорт зерна з території Росії. Країна неодноразово закликала Європейський Союз ухвалити такий самий крок, оскільки всю російську сільськогосподарську продукцію можна замінити українськими товарами.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.