Албанія відкриває для НАТО авіабазу радянських часів

Джерело: Reuters

4 березня Албанія, котра не має власних винищувачів, відкрила відбудовану авіабазу радянських часів для обслуговування літаків НАТО на тлі посилення загрози з боку Росії, заявив прем’єр-міністр Еді Рама.

Альянс НАТО витратив понад 50 мільйонів євро на авіабазу Куцова, щоб посилити свою присутність у регіоні. Повітряний простір в адріатичній країні, котра межує з Грецією на півдні та Чорногорією на півночі, захищають Італія та Греція.

Це база, яка (додасть) ще один елемент безпеки для нашого регіону Західних Балкан, про який ми всі знаємо, що це регіон, якому загрожують неоімперіалістичні амбіції Російської Федерації, – зазначив Рама.

Два винищувачі, що летіли з авіабази НАТО Авіано в Італії, приземлилися в Куцові, щоб відзначити відновлення аеродрому.

Авіабаза розташована в невеликому містечку. Колись МІГи радянського та китайського виробництва були готові отримати накази піднятися на випадок війни із Заходом. Ймовірними цілями тоді були Австрія, Німеччина, Італія та Данія, – нагадав Рама.

Сьогодні ми живемо в іншу епоху, і, на щастя, Албанія знаходиться по інший бік, – наголосив він.

Албанія, яка приєдналася до НАТО у 2009 році, також веде переговори з НАТО про будівництво військово-морської бази в Порто Романо, на узбережжі Адріатичного моря.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.