На борту знищеного корабля РФ «Сергей Котов» міг бути гелікоптер – ВМС ЗСУ
Джерело: речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері телемарафону
На борту російського корабля “Сергей Котов”, який уночі 5 березня потопили українські захисники, мав бути гелікоптер.
За словами Плетенчука, на цей час з’ясовуються дані щодо втрат військ РФ після успішної операції.
“Ця інформація верифікується. Вона одна з найскладніших щодо верифікації. Звісно, ворог приховує всі ці втрати. І, до речі, у нього на борту ще мав бути гелікоптер. Це той випадок, коли два в одному, навіщо платити більше”, – зазначив він.
На цей час відомо, що окупанти здійснювали пошуково-рятувальну операцію. Точно відомо, що деяких членів екіпажу витягували з моря та евакуювали.
“Та з огляду на те, що ці події відбувалися у темний час доби, з огляду на те, що температура води досить низька, з огляду на ті пошкодження внаслідок вогневого впливу, які отримав цей корабель, сказати, що більшість екіпажу врятувалася, я не можу”, – сказав Плетенчук.
ДОВІДКА: уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель “Сергей Котов”.
Для атаки було застосовано морські дрони “Magura V5”. Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки. Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.
- 14 лютого ЗСУ спільно з ГУР знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
За даними синоптиків у четвер, 17 квітня, в Україні очікується суха і тепла погода.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.