NASA запрошує в США добровольців для життя у симуляторі Марса

Джерело: CNN

Космічне агентство NASA оголосило набір кандидатів на свою другу із трьох тестових місій під назвою CHAPEA, призначених для підготовки першого польоту людини на Марс.

За даними видання, початок другої місії заплановано на весну 2025 року.

Протягом року чотири добровольці житимуть і працюватимуть усередині Mars Dune Alpha в Космічному центрі NASA імені Джонсона в Х’юстоні. Надруковане на 3D-принтері навколишнє середовище площею 518 квадратних метрів спроєктоване так, щоб нагадувати умови життя екіпажу астронавтів, які в майбутньому висадяться на поверхню Марса.

Учасники вирощуватимуть сільськогосподарські культури, підтримуватимуть довкілля, займатимуться спортом, проводитимуть роботизовані операції та здійснюватимуть виходи у змодельований “відкритий космос”. Вони також будуть вимушені вирішувати проблеми, які можуть виникнути на Марсі: відмова обладнання, затримки зв’язку, стресові фактори навколишнього середовища, обмеженість ресурсів та інші.

Організатори шукають некурців, здорових громадян США віком від 30 до 55 років, які володіють англійською мовою, йдеться в матеріалі.

Окрім того, вони повинні мати ступінь магістра в галузі STEM (інженерні, математичні, біологічні, комп’ютерні, фізичні науки) або медичний ступінь та два роки професійного досвіду у вибраній ними області або не менше 1,000 годин роботи командиром реактивного літака.

Прийом заявок завершиться 2 квітня. Відбір може зайняти до 13 місяців, і фіналістам слід буде пройти медичні, психологічні та психіатричні тести, щоб переконатися, що вони морально та фізично підходять для такої тривалої місії в ізоляції.

Видання нагадало, що перша місія CHAPEA, яка стартувала 25 червня 2023 року, має завершитися 6 липня. До складу екіпажу входять вчений-дослідник Келлі Хастон, інженер-будівельник Росс Брокуелл, лікар невідкладної допомоги Натан Джонс та мікробіолог Анка Селаріу.

За час перебування в ізоляції команда зібрала свій перший урожай, у тому числі листову зелень, перець та помідори, використовуючи систему домашнього садівництва. Команда також здійснила численні змодельовані “марсіанські прогулянки” у червоній пісочниці площею 1200 квадратних футів, призначеної для імітації екскурсій поверхнею Марса. Екіпаж продовжує проводити біологічні та фізичні експерименти та дослідження.

  • Перший місячний посадковий апарат, запущений з території США за останні 50 років, зазнав критичної несправності невдовзі після запуску. Утім, в NASA були готові до цього.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.