Як оскаржити висновок ВЛК: покрокова інструкція від Міноборони

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям оскаржити висновок військово-лікарської комісії.

Якщо у постанові військово-лікарської комісії (ВЛК) ступінь тяжкості поранення (травми), на вашу думку, зазначено неправильно – оскаржити такий висновок можна за алгоритмом:

  • Написати письмове звернення до командира частини щодо розгляду питання про зміну ступеня тяжкості травми;
  • Командир скеровує бійця на лікарсько-експертну комісію (ЛКК);
  • ЛКК ухвалює рішення.

У разі втрати працездатності понад 60 днів – будь-яка травма вважається тяжкою.

У Міноборони наголосили, що встановлення ступеня тяжкості травм не належить до повноважень штатних та позаштатних ВЛК.

Зазначимо, що 4 березня голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що відомство розпочинає перевірку ВЛК в місті Києві. Міністр підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки.

Ляшко пояснив, що таке рішення викликане збільшенням кількості скарг. Основні з них стосуються дуже базових речей, які, як запевнив глава відомства, за бажанням можна оперативно виправити. Зокрема це недотримання електронної черги, відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК і не оптимізовані маршрути.

Міністр нагадав, що для того, щоб пришвидшити проходження ВКЛ та зробити його більш зручним, минулого року запровадили окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобов’язаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Водночас, визнав Ляшко, досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Разом з тим, поза увагою Міністерства не залишаться і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.

“Список можна продовжувати. Питань багато. Не на всі саме МОЗ має безпосередні важелі впливу, але, зі свого боку, ми будемо всіляко сприяти тому, аби всі без виключень працювали у правовому полі. Для цього співпрацюємо з правоохоронцями. Для цього ведемо діалог з військовими адміністраціями. Ганебні випадки, коли лікарі навмисно зазначають невірний діагноз або вимагають хабарі за правильний, має припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. І ми над цим спільно працюємо”, – наголосив Ляшко.

Глава відомства також закликав усіх, зі свого боку, бути активними та повідомляти про порушення. Зауваживши, що це допоможе краще розуміти, які та де є проблеми, а отже відповідно, реагувати. Що стосується ВЛК у цивільних медзакладах, то звертатися можна за телефоном: 0 800 60 20 19.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.