Президент Угорщини підписав документ про вступ Швеції до НАТО

Джерело: Reuters

5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав ратифікацію вступу Швеції до військового блоку НАТО, відкривши шлях для країни стати 32-м членом Альянсу найближчими днями.

Стокгольм відмовився від політики позаблоковості заради більшої безпеки в межах Організації Північноатлантичного договору після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Це надзвичайно важливо, і я сподіваюся, що тепер ми станемо членами, і це буде не питання тижнів, а питання днів, – заявив міністр оборони Швеції Пал Йонсон. – Це буде добре для Швеції і це буде добре для НАТО. Це буде добре для стабільності в усьому євроатлантичному регіоні, щоб Швеція могла стати повноправним членом НАТО.

Більшість країн НАТО схвалили заявку Швеції швидко після її подання в травні 2022 року, але Туреччина та Угорщина затримали процес, незадоволені сприйняттям Швецією курдських сепаратистів і критикою уряду Угорщини.

Приєднання Фінляндії минулого року, а незабаром і Швеції, яка не перебувала у стані війни з 1814 року, є найзначнішим розширенням НАТО відтоді, як блок прийняв членів зі Східної Європи після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Приєднання є ударом для президента РФ Володимира Путіна, і РФ тепер зіштовхується з майже безперервним ланцюгом членів НАТО на її заході.

2 березня спікер парламенту Угорщини Шандор Лежак підписав ратифікацію вступу Швеції до НАТО та переслав закон до офісу президента для оприлюднення.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.

На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.

У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.

За даними ЗМІ, Дональд Трамп розглядає кандидатуру колишнього очільника розвідки Річарда Гренелла на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.

Триває 1004-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 729 тисяч осіб.