В OpenAI відповіли на судовий позов Маска
Джерело: блог OpenAI
OpenAI відповіла на звинувачення Ілона Маска щодо відмови компанії від початкової мети розробки ШІ на користь людства. У своєму блозі технологічний гігант зазначив, що основну увагу було спрямовано на розвиток безпечної та корисної технології, а також поділився деталями співпраці з Маском.
За даними OpenAI, на початку заснування компанії, у 2015 році, гендиректор Сем Альтман і співзасновник Грег Брокман планували залучити $100 млн інвестицій. Проте Маск висловив бажання вкласти значно більшу суму, а саме не менше $1 мільярда, зауважуючи, що він буде покривати решту коштів, якщо інші інвестори не нададуть необхідну суму.
Втім, OpenAI отримала від Маска менше як $45 млн, в той час, як інші донори спрямували понад $90 млн.
Компанія пояснила, що на початку 2017 року дійшла висновку про те, що для створення загального штучного інтелекту (AGI) потрібні величезні обсяги обчислень та фінансових ресурсів.
Ілон Маск пропонував об’єднати OpenAI з Tesla, але компанія відмовилася від пропозиції, оскільки не погодилася з комерційними умовами Маска, які передбачали мажоритарний пакет акцій, посаду генерального директора та контроль над радою директорів.
Незабаром після цього Маск вирішив облишити OpenAI і заявив про намір створити конкурента AGI в межах Tesla.
Компанія висловила сумнів у вчинках Маска, який спочатку надихав їх на більше, а потім залишив їх і створив конкурента, і навіть подав на них до суду, коли їм вдалося досягти значних успіхів без його участі.
- Раніше в OpenAI сказали, що мільярдер Ілон Маск подав проти компанії позов через те, що він засмучений тим, що більше не входить до складу стартапу зі штучного інтелекту.
- Мільярдер Ілон Маск подав до суду на виробника ChatGPT OpenAI та їхнього генерального директора Сема Альтмана, заявивши, що вони відмовилися від початкової місії стартапу з розробки штучного інтелекту на благо людства, а не заради прибутку.
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.
Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.