У польській армії створять підрозділи безпілотників – глава Міноборони
Джерело: legaartis
У Польщі створюють підрозділи безпілотників, повідомив міністр національної оборони Владислав Косиняк-Камиш.
Зробивши висновки з повномасштабної війни РФ проти України, ми створюємо компонент дронових військ. Ми створюємо дронові війська, — заявив міністр.
Він зазначив, що мовиться не лише про дрони.
Їх використання виправдане не тільки в повітрі. Є морські дрони, наземні дрони. Вчора на нараді з керівництвом ВМС ми говорили про використання безпілотників і про те, як адаптувати техніку, щоб не залишатися позаду, – пояснив глава оборонного відомства.
Раніше Владислав Косиняк-Камиш заявив, що вже наприкінці цього року Військо Польське налічуватиме близько 220 000 армійців.
Відповідаючи на питання про цільову чисельність польської армії, глава Міноборони заявив, що вона буде поступово збільшуватися.
На кінець цього року наша армія налічуватиме близько 220 тисяч військовослужбовців. Щороку ця кількість буде збільшуватися, – запевнив Косиняк-Камиш.
Також він зазначив, що чисельність армії є дуже важливою, але не важливішою за оперативні можливості та цивільний захист, і додав, на цьому оборонне відомство і зосередиться.
Раніше глава Міноборони Польщі не виключив нападу Росії на країни НАТО, у разі, якщо Україна не зможе розбити війська РФ.
Я припускаю всі сценарії і абсолютно серйозно сприймаю найгірші з них, — заявив глава польського оборонного відомства. — Це не просто слова, кинуті на вітер. Я намагаюся їх ретельно зважувати.
Міністр заявив, що не можна звикати до війни, не можна забувати про неї. І додав, що ситуація дійсно дуже серйозна, і все більше країн це відчувають. Він повідомив, що у четвер віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Данії відвідав Польщу. Сторони підписали меморандум про тіснішу співпрацю. Наприклад, данці дарують Україні 19 винищувачів F-16, все більше країн залучаються до цієї допомоги, але вона має бути ще інтенсивнішою, наголосив Камиш. І пояснив, що це питання європейської безпеки.
За словами міністра, влада Польщі готується до різних варіантів розвитку подій, зокрема з урахуванням напруженої ситуації на Близькому Сході та Тихоокеанському регіоні, акцентуючи не лише на масштабних закупівлях, але й на індивідуальному екіпіруванні армійців.
Глава Міноборони Польщі також зазначив, що після приходу до влади новий уряд уклав контракти на постачання озброєнь та обладнання вартістю у понад 4 млрд євро.
Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Берлін знаходиться в зоні дії російських ракет, розміщених у Калінінграді й він вражений необережністю Німеччини.
Також європейські генерали також попереджали, що в Альянсу є лише три роки до можливого наступу сил російського глави Володимира Путіна проти військової інфраструктури Німеччини.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Бундесвер готується до збройного конфлікту проти Росії. Протистояння може розпочатися вже у 2024 році.
- У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі. Це проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
- У звіті Німецького товариства зовнішньої політики наголосили, що РФ вистачить шість років, щоб підготувати свої війська до прямого конфлікту з НАТО.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.