Чоловік перед смертю хотів побачити «Дюну 2», режисер прислав йому свій ноутбук
Джерело: The Washington Post
Фільм “Дюна: Частина друга”, який нещодавно вийшов в кінотеатрах, таємно показали понад шість тижнів чоловіку з Канади, останнім бажанням якого було побачити продовження фільму перед смертю.
Жозе Ганьйон, чия благодійна організація сприяла цьому, розповіла, що чоловік був кінорежисером й перед смертю хотів подивитися фільм “Дюна: Частина друга”.
“Велика справа, оскільки цей фільм щойно вийшов наприкінці лютого 2024 року. Ми всі знали, що він вже помер”, – зазначила Ганьйон.
Вона наголосила, що час мав вирішальне значення, оскільки у чоловіка було лише “ще кілька тижнів”.
Організація зв’язалась з режисером фільму Дені Вільньовим та з його дружиною і продюсеркою Танею Лапуант.
“Вони були надзвичайно розчулені передсмертним бажанням цього чоловіка. Мені сказали: “Це саме для нього і створено фільми””, – розповіла Ганьйон.
Вільньов і його дружина спочатку хотіли відвезти чоловіка до Монреаля чи Лос-Анджелеса, щоб він міг подивитися фільм, але Ганьйон сказала, що це було “неможливо”, оскільки він був “надто слабким”.
Відтак 16 січня помічник Вільньова прилетів до Квебеку (Канада) з ноутбуком режисера та відніс його до центру паліативної допомоги.
При перегляді фільму закрили штори в кімнаті, учасники підписали угоди про нерозголошення та прибрали свої телефони, щоб уникнути витоку інформації, оскільки секретність була важливою.
Чоловік не розмовляв англійською і дивився фільм із французькими субтитрами.
“Він був настільки слабким, що ми думали, що він може померти під час перегляду фільму”, – написала Ганьйон.
Зрештою чоловік не зміг переглянути повні 2 години 46 хвилин фільму. Він відчував біль і бачив лише половину, перш ніж йому довелося зупинитися. Через кілька днів він помер.
“Ця людина, яка мала дуже важкий початок життя, побачила надзвичайно важливих людей, які мобілізувалися для виконання його останньої волі. Тоді це вартувало всього золота світу. Незабаром після цього чоловік помер, забравши з собою секрет фільму. Команда Дені Вільньова теж набула неймовірного досвіду”, – зазначила Ганьйон.
Після виходу “Дюна: Частина друга” стала хітом серед критиків і глядачів, зібравши приблизно 182,5 мільйона доларів на 72 ринках у перші вихідні прем’єри.
У дописі Ганьйон повідомила, що вона ще не подивилася “Дюну: Частина друга”, але коли перегляне, то “буду посміхатися, як ідіотка, весь час думаючи про цю прекрасну історію”, – сказала вона.
- Під час створення фільму “Дюна: Частина друга” використовували об’єктиви виробництва України. Їхню розробку було завершено після початку повномасштабної війни з Росією.
- Під час пресконференції “Дюна: Частина друга” у Південній Кореї режисер Дені Вільньов заявив, що сценарій до третьої частини фільму вже майже написано.
- З’явиться офіційна розмальовка за фільмом Дені Вільньова – Дюна. Її 26 вересня випустить видавництво Penguin Random House.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.
Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.
Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.