Світовий океан досяг рекордної температури за всю історію спостережень

Джерело: Sky News

Світовий океан досягнув найвищої температури за всю історію спостережень. Нові супутникові дані Європейської служби зі зміни клімату Copernicus свідчать, що середня глобальна температура поверхні океану в лютому становила 21,06C, що вище попереднього рекорду в 20,98C, встановленого в серпні минулого року.

Карти, опубліковані організацією, показують, що величезні території Світового океану були набагато теплішими, ніж середні довгострокові показники. 

Фото: Copernicus

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) попередило, що температура океану настільки висока, що коралові рифи світу зазнають четвертої відомої події масового знебарвлення.

Тепловий стрес може змусити корали викинути різнокольорові водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без водоростей вони стають вибіленими і вразливими до хвороб і голоду, а зрештою гинуть.

Дані Служби зміни клімату Copernicus також свідчать, що середня глобальна температура повітря побила рекорд лютого, досягнувши 13,54C. Це на 1,77°C вище середнього довгострокового показника за місяць у доіндустріальний період.

Нагадаємо, що кліматична служба ЄС також повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.

За даними синоптиків у четвер, 4 липня, у більшості областей пройдуть дощі, місцями збережеться суха та спекотна погода до +38 градусів.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.