«Голосував проти законопроєкту про БЕБ»: Осадчуку намагалися зірвати відрядження до Гааги
Джерело: Андрій Осадчук/Facebook
Народний депутат від партії “Голос” Андрій Осадчук розповів, що до нього звернулися з проханням відкликати заяву про відрядження до Гааги на чолі делегації правоохоронного комітету після того, як він проголосував проти законопроєкту про БЕБ.
“Банкова перетворила відрядження народних депутатів за кордон на таку собі “політичну валюту”, якою вони фактично торгують. Зокрема, представники ОПЗЖ, які справно голосують в унісон зі “слугами”, періодично їздять у закордонні відрядження, тобто за логікою Голови ВРУ представляють інтереси України, в той час як опозиційних депутатів фактично регулярно не випускають за межі країни”, – написав він.
Осадчук зауважив, що це відбувається, коли “Україні критично необхідно просувати свій порядок денний повсюдно у світі, в той час як ресурсу, щоб представляти інтереси України – вкрай обмаль”.
При цьому народний обранець вважає, що “депутати з опозиційних фракцій, які знають англійську, інші іноземні мови мови, цілком могли би, мали б виконувати цю функцію, спілкуючись зі своїми візаві за кордоном, а також з виборцями наших країн-партнерів, адже політики там орієнтуються на волю виборців”.
“Мене особисто просили, щоб я відкликав заяву про відрядження до Гааги на чолі делегації правоохоронного комітету після того, як я проголосував проти законопроекту по БЕБ. Що це взагалі таке? В якій країні таке можливо?” – обурився він.
Водночас Осадчук наголосив, що альтернативи фізичній присутності українських політиків за кордоном для просування наших інтересів просто немає.
“Нам критично потрібна зброя, потрібне фінансування, однак українське керівництво не робить висновків з недоліків роботи, і це все може дуже погано закінчитись. Нам зараз треба кидати всі ресурси на роботу із Заходом, бо від їхньої підтримки залежить виживання України у цій війні”, – резюмував він.
- Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради два законопроєкти, спрямовані на перезавантаження роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.
Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.
У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.
Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.