Росія викликає посла Швейцарії через пропозицію про конфіскацію заморожених активів РФ
Джерело: Reuters
Міністерство закордонних справ Росії у вівторок, 12 березня, викликало пані посла Швейцарії Крістіну Марті Ленг через схвалення швейцарським парламентом пропозицій, що дозволяють уряду працювати над конфіскацією та передачею російських активів для фінансування репарацій Україні.
“Росія рішуче засуджує цей крок швейцарської влади, який грубо порушує фундаментальні принципи і норми міжнародного права щодо державного імунітету”, – заявили в МЗС РФ.
У міністерстві додали, що Росія вживе заходів у відповідь, якщо швейцарський план буде реалізовано.
Нагадаємо, що 7 березня законодавці Швейцарії підтримали кроки щодо дозволу використання заморожених російських державних активів для фінансування військових репарацій Україні.
Минулого року Швейцарія заявила, що заморозила фінансові активи росіян на суму приблизно 7,7 мільярда швейцарських франків (8,81 мільярда доларів) відповідно до санкцій проти Росії.
- За інформацією ЗМІ, країни-члени G7 наблизились до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України.
- Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки оголосили про передачу майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських коштів для надання допомоги Україні.
- 12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- Велика Британія готова позичити Україні всі заморожені активи російського Центробанку.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.