Депутати Європарламенту схвалили перший у світі комплексний закон про ШІ
Джерело: BBC News
Європейський парламент схвалив першу у світі комплексну структуру для обмеження ризиків штучного інтелекту (ШІ).
Закон про штучний інтелект класифікує продукти відповідно до ризику та коригує перевірку. Автори закону заявили, що він зробить технологію більш “людиноцентричною”.
“Закон щодо штучного інтелекту ‒ це не кінець шляху, а відправна точка для нового управління, побудованого навколо технологій”, ‒ зазначив депутат Європарламенту Драгош Тудораке.
Головна аналітикиня Forrester Енза Яннополло заявила, що прийняття закону про ШІ “знаменує собою початок нової ери штучного інтелекту, і його важливість неможливо переоцінити”.
“Закон ЄС про штучний інтелект є першим і єдиним у світі набором зобов’язувальних вимог щодо пом’якшення ризиків штучного інтелекту”, – додала вона.
За її словами, це зробить ЄС “де-факто” глобальним стандартом для надійного ШІ.
Основна ідея закону полягає в регулюванні ШІ на основі його здатності завдавати шкоди суспільству. Чим вищий ризик, тим суворіші правила.
Зокрема, заборонено додатки ШІ, які створюють “очевидний ризик для основних прав”, наприклад, деякі з тих, які передбачають обробку біометричних даних.
Системи ШІ, які вважатимуть з “високим ризиком”, наприклад ті, що використовуються в критичній інфраструктурі, освіті, охороні здоров’я, правоохоронних органах, управлінні кордонами чи виборах, повинні будуть відповідати суворим вимогам.
Натомість сервіси із низьким рівнем ризику, такі як спам-фільтри, зазнають і найменшого регулювання ‒ ЄС очікує, що більшість сервісів потраплять до цієї категорії.
- У звіті Gladstone AI, розробленому на замовлення Державного департаменту США, стверджується, що найдосконаліші системи штучного інтелекту (ШІ) можуть “становити загрозу рівня вимирання для людського роду”.
- Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.