В Україні утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань – Міндовкілля

Джерело: Міндовкілля

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань і саме тому необхідно планувати де і як ефективно їх використовувати.

Заступник міністра нагадав, що для того, аби вирішити проблему з відходами руйнувань ще 27 вересня 2022 року уряд схвалив порядок їх утилізації.

Наразі міністерство постійно комунікує з міжнародними партнерами щодо надання Україні допомоги – для придбання пересувних дробарок будівельних відходів, устаткування для їх розбирання та сортування, обладнання, яке забезпечуватиме переробку відходів для їх повторного використання у будівництві тощо.

За його словами, одним з прикладів такої співпраці, є домовленості з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), яке допомагатиме Україні в проєктах переробки відходів руйнації.

Міндовкілля та Офіс JICA в Україні разом зможуть швидко рухати спільні проєкти, як того вимагає воєнний час. І звичайно залучатимуть Харківщину до спільної роботи. Адже станом на початок березня на території регіону вже налічувалося близько 50 тис. тонн відходів від руйнувань. Щоденні обстріли лише збільшують ці обсяги.

Важливим є і вирішення довоєнних проблем області з управління твердими побутовими відходами, які продовжують накопичуватися.

Як розповіла директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович, наразі в межах реформи опрацьовується питання щодо розміщення на території області 8 нових заводів.

На двох з них, основних, планується здійснювати весь комплекс робіт з відходами: від сортування до їх переробки та виробництва RDF-палива, “енергетичної утилізації” відходів з виробництвом електричної енергії та тепла.

Загалом нові потужності забезпечать 100% перероблення побутових відходів, що утворюються в регіоні.

Нагадаємо, у продовження діалогу, розпочатого декілька тижнів тому у Токіо, міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою українського Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва JICA – Japan International Cooperation Agency Мацунага Хідекі.

У лютому на полях конференції з економічного розвитку та відбудови між Україною та JICA підписано меморандум про співробітництво по статті 6 Паризької угоди. Наразі обговорено покроковий план заходів щодо його практичної реалізації.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.

Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.