В Україні утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань – Міндовкілля

Джерело: Міндовкілля

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань і саме тому необхідно планувати де і як ефективно їх використовувати.

Заступник міністра нагадав, що для того, аби вирішити проблему з відходами руйнувань ще 27 вересня 2022 року уряд схвалив порядок їх утилізації.

Наразі міністерство постійно комунікує з міжнародними партнерами щодо надання Україні допомоги – для придбання пересувних дробарок будівельних відходів, устаткування для їх розбирання та сортування, обладнання, яке забезпечуватиме переробку відходів для їх повторного використання у будівництві тощо.

За його словами, одним з прикладів такої співпраці, є домовленості з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), яке допомагатиме Україні в проєктах переробки відходів руйнації.

Міндовкілля та Офіс JICA в Україні разом зможуть швидко рухати спільні проєкти, як того вимагає воєнний час. І звичайно залучатимуть Харківщину до спільної роботи. Адже станом на початок березня на території регіону вже налічувалося близько 50 тис. тонн відходів від руйнувань. Щоденні обстріли лише збільшують ці обсяги.

Важливим є і вирішення довоєнних проблем області з управління твердими побутовими відходами, які продовжують накопичуватися.

Як розповіла директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович, наразі в межах реформи опрацьовується питання щодо розміщення на території області 8 нових заводів.

На двох з них, основних, планується здійснювати весь комплекс робіт з відходами: від сортування до їх переробки та виробництва RDF-палива, “енергетичної утилізації” відходів з виробництвом електричної енергії та тепла.

Загалом нові потужності забезпечать 100% перероблення побутових відходів, що утворюються в регіоні.

Нагадаємо, у продовження діалогу, розпочатого декілька тижнів тому у Токіо, міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою українського Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва JICA – Japan International Cooperation Agency Мацунага Хідекі.

У лютому на полях конференції з економічного розвитку та відбудови між Україною та JICA підписано меморандум про співробітництво по статті 6 Паризької угоди. Наразі обговорено покроковий план заходів щодо його практичної реалізації.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.

Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.

У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.