Reuters: Захід засуджує «переобрання» Путіна, КНР та Індія обіцяють тісніші стосунки

Джерело: Reuters

18 березня західні уряди згуртувались, щоб засудити так звану “перемогу” Володимира Путіна на виборах у РФ як несправедливу та недемократичну. Своєю чергою, Китай, Індія та Північна Корея привітали російського президента з продовженням його правління ще на шість років.

Контрастні реакції акцентують геополітичні лінії розлому, які посилилися після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну два роки тому, спровокувавши найглибшу кризу у відносинах із Заходом з часів закінчення Холодної війни.

Прибувши до Брюсселя, міністри закордонних справ ЄС категорично відкинули результати виборів перед погодженням додаткових санкцій проти росіян.

Вибори в Росії були без вибору, – заявила на початку зустрічі міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Іронізуючи над евфемізацією Москвою її війни проти України як “спеціальної військової операції”, міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурн заявив, що Париж взяв до відома “спеціальну виборчу операцію”.

Умов для вільних, плюралістичних і демократичних виборів не було дотримано, – наголосили й його відомстві.

Своєю чергою, британський міністр закордонних справ Девід Кемерон зазначив, що результати виборів акцентували “глибину репресій” у Росії.

Путін усуває своїх політичних опонентів, контролює ЗМІ, а потім коронує себе переможцем. Це не демократія, – додав Кемерон.

Франція, Велика Британія та низка інших країн також засудили проведення Росією так званих “виборів” у тимчасово окупованих регіонах України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори в Росії є нелегітимними.

Усім у світі зрозуміло, що ця фігура (Путін)… просто хвора на владу і робить усе, щоб правити вічно, – пояснив Зеленський.

17 березня представник Білого дому заявив, що вибори в Росії “очевидно не були ні вільними, ні чесними”. Президент Джо Байден поки що не коментував ці результати.

Натомість президент Китаю Сі Цзіньпін привітав Путіна та сказав, що Пекін підтримуватиме тісні контакти з Москвою для сприяння “безмежному” партнерству, про яке вони домовилися у 2022 році, безпосередньо перед тим, як Росія вдерлася в Україну.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді повторив повідомлення, заявивши, що він сподівається на зміцнення “перевіреного часом особливого та привілейованого стратегічного партнерства” Нью-Делі з Москвою.

Індія та Китай разом із Росією входять до БРІКС, групи країн з економікою, що розвивається, яка прагне кинути виклик домінуванню США у світовій економіці.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин та президент Ірану Ібрагім Раісі також привітали Путіна, акцентувавши прагнення до подальшого розширення двосторонніх відносин з Москвою.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.

Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.

Державна прикордонна служба оприлюднила відео знищення російської ракети Х-101 у небі над Київщиною.