Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдає РФ
Джерело: Міндовкілля
Міжнародні партнери допомагатимуть Україні оцінювати шкоду довкіллю, якої завдають російські загарбники.
Про це домовилися на засіданні Ради проєкту “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю”.
Однією з головних цілей проєкту є допомога Міндовкіллю та Держекоінспекції розробити та вдосконалити законодавство України, яке передбачає збір доказів шкоди довкіллю, якої завдає Російська Федерація.
“Така міжнародна підтримка Україні зараз надзвичайно важлива. Нам треба долати наслідки збройної російської агресії для навколишнього середовища, а саме відновлювати екосистеми України під час війни та у повоєнний період, також ми повинні домогтися відшкодування шкоди українському довкіллю”, –зазначила заступниця міністра Олена Крамаренко.
Наглядова рада проєкту затвердила робочий план на 2024 рік, розроблений командою, котрий, зокрема, передбачає:
- сприяння вдосконаленню законодавства та технічних можливостей для збору доказів та документування шкоди довкіллю внаслідок російської агресії в Україні;
- закупівлю сертифікованих мобільних лабораторій для аналізу шкоди довкіллю.
“Така робота повністю синхронізується з пунктом 8 формули миру президента України “Екологічна безпека”, який передбачає обрахунок збитків довкіллю. Вони надалі будуть внесені до загального реєстру збитків та стягнуті з держави-агресорки”, – наголосив заступник міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.
Нагадаємо, проєкт “Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні шляхом створення Координаційного центру з оцінки шкоди довкіллю” виконується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування уряду Швеції.
- Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань, і саме тому необхідно планувати, де і як ефективно їх використовувати.
- За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.