У Білому домі зреагували на статтю FT про те, що США проти атак України на російські НПЗ

Джерело: брифінг радника президента США з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джона Кірбі

У Білому домі зреагували на статтю видання Financial Times яке, посилаючись на дані втрьох джерел, повідомило, що США нібито закликають Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи.

Відповідаючи на питання журналістів з проханням прокоментувати статтю, Кірбі заявив, що не коментуватиме конкретні речі, про які пише преса.

“Єдине, що я хотів би сказати, це те, що я говорив раніше: Ми не заохочуємо і не дозволяємо українським військовим завдавати ударів по території Росії”, — заявив він.

На питання про те, чи занепокоєні Сполучені Штати атаки на російські НПЗ, Кірбі відповів так само.

“Ми не заохочуємо і не дозволяємо Україні завдавати ударів по території Росії”, — повторив він.

Що передувало?

22 березня видання FT опублікувало статтю у якій мовиться, що США закликають українські спецслужби – зокрема Службу безпеки та Головне управління розвідки Міноборони – припинити атаки на російські НПЗ.

Причина таких прохань – загроза зростання цін на нафту та, відвідано, на пальне, що є поганою тенденцією для президентської кампанії Джо Байдена. Також США занепокоєні тим, що Росія може завдати ударів у відповідь на українські атаки.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.