Жінки відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації – WP

Джерело: The Washington Post

У статті The Washington Post зазначають, що багато жінок відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації в соцмережах.

У виданні зазначають, що в таких соціальних мережах, як TikTok або Instagram є безліч оманливих відео, в яких жінки розповідають про збільшення ваги, депресію, тривогу та навіть безпліддя внаслідок вживання гормональних контрацептивів.

Лікарі кажуть, що спостерігають за дезінформацією про гормональні контрацептиви в Інтернеті, націленої на вразливу демографічну групу: підлітків, які більш схильні вірити тому, що бачать в телефонах.

Фото: Miki Kim для The Washington Post

Хоча лікарі стверджують, що гормональна контрацепція, яка включає протизаплідні таблетки та внутрішньоматкові спіралі (ВМС), є безпечною та ефективною, вони стурбовані, що багато пацієнтів були змушені звертатися за інформацією до некваліфіковані онлайн-спільноти.

“Люди видають себе за експертів із гормональних контрацептивів та говорять про речі, які наука не підтверджує. Я бачу прямі провали цієї дезінформації”, — сказав Майкл Белмонте, акушер-гінеколог округу Колумбія та експерт із планування сім’ї Американського коледжу акушерів та гінекологів (ACOG).

Він каже, що жінки часто приходять на аборти, повіривши в те, що бачать у соціальних мережах про небезпеку гормонального контролю над народжуваністю та ефективність відстеження менструацій для запобігання вагітності. 

У виданні зазначають, що будь-які форми ліків, включаючи гормональні контрацептиви, можуть мати побічні ефекти. 

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів зазначає, що ризик утворення тромбів під час використання протизаплідних таблеток — у 3-9 жінок із 10 000, які приймають таблетки — залишається нижчим, ніж ризик утворення тромбів під час вагітності та в післяпологовому періоді.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.