Ісландія підтримала ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів Україні
Джерело: пресслужба уряду Ісландії
Ісландія підтримає закупівлю Чехією боєприпасів для України, а також інвестує в закупівлю спорядження для українських військовослужбовиць.
Зауважується, що Україні не вистачає боєприпасів, тому Чеська Республіка у співпраці з основними країнами-партнерами Ісландії взяла на себе зобов’язання забезпечити боєприпасами українську артилерію, яка відіграє ключову роль в обороні країни. Передбачається, що на проєкт Ісландія витратить близько двох мільйонів євро.
Вкрай важливо, аби ми продовжували рішуче підтримувати Україну. Так ми робимо внесок не лише в захист народу країни, але й у міжнародне право в ширшому контексті та наші власні інтереси безпеки. Водночас ми маємо намір і далі підтримувати ініціативи такого типу, – зазначив міністр закордонних справ Ісландії Б’ярні Бенедиктссон.
Окрім того, Рейк’явік виділить близько 500 тисяч євро на придбання спорядження для українських військовослужбовиць. Відсоток жінок в армії значно зріс за минулі роки, особливо після початку російського вторгнення. Для задоволення потреб жінок-військовослужбовців пропонується забезпечити уніформою, бронежилетами, медичними та гігієнічними засобами.
Зауважимо, 7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.
Ще 18 країн візьмуть участь у допомозі, ініційованій Чехією. Боєприпаси мають бути в Україні найближчими тижнями, зазначив Павел.
Прем’єр-міністр Петр Фіала високо оцінив здатність співпрацювати з партнерами в наданні допомоги країні, на яку напала Росія. Він запевнив, що цього року постачать сотні тисяч снарядів. Фіала наголосив, що Україна зараз як ніколи потребує підтримки.
Петр Павел заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, що його країна виявила 500 тис. 155 мм снарядів та ще 300 тис. 122 мм, які можуть передати протягом кількох тижнів, якщо союзники профінансують купівлю.
У яких саме країнах можуть закупити снаряди, Павел не уточнив. Тим часом деякі ЗМІ інформували, що Чехія вела переговори про боєприпаси у Південній Кореї, Туреччині та ПАР.
Раніше Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново постачити Україні десятки тисяч артилерійських снарядів з різних країн. Міністр оборони Білл Блер зауважив, що Канада веде перемовини з чехами, але поки що не обговорювали деталі.
Згодом Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
Нещодавно прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо повідомив, що країна виділить 200 млн євро на закупівлю 800 000 боєприпасів для України, про можливість придбання яких заявив президент Чехії Петр Павел на Мюнхенській конференції з безпеки.
Також стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів, підтвердила 4 березня прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте після телефонної розмови з главою чеського уряду Петром Фіалою.
Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії.
Вранці 7 березня Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
Нещодавно міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що Польща приєдналася до очолюваної Чехією ініціативи для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України зі “значним” фінансовим внеском.
Стало відомо, що Швеція виділить 30 млн євро у межах чеської ініціативи закупівлі боєприпасів для України.
Словенія приєднається до очолюваної Чехією ініціативи для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України за межами Євросоюзу.
Також міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен повідомив, що країна надасть 30 мільйонів євро на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в межах ініціативи Чехії.
19 березня, під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву на базі Рамштайн Канада зобов’язалася надати 40 млн доларів на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в межах ініціативи Чехії.
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте повідомила, що країна виділяє 35 мільйонів євро у межах чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Франція планує передати Україні нові безпілотники-камікадзе найближчим часом. Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив про розробку таких дронів, які на сьогодні перебувають в етапі експериментів.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Україна та Бельгія активізують економічну співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови нашої країни.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.