До українських медзакладів доставлять 73 генератори на випадок блекаутів
Джерело: МОЗ України
До українських лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторій, перинатальних центрів та онкологічних диспансерів надійде 73 генератори потужністю 10,8-240 кВТ для безперебійної роботи за умов можливих відключень електроенергії.
Обладнання закуплене у межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.
Генератори розподілені до Тернопільської, Рівненської, Чернігівської, Харківської, Хмельницької, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської, Сумської, Житомирської, Львівської областей та міста Києва.
З огляду на постійні атаки та обстріли Росією енергетичної інфраструктури України, забезпечення закладів охорони здоров’я генераторами дасть змогу лікарням працювати безперебійно за будь-яких критичних умов.
Таке обладнання здатне забезпечити повноцінну роботу медзакладів в умовах знеструмлення. Генератори спрацьовуватимуть автоматично у разі аварійного відключення електроенергії та постачатимуть напругу в мережу.
Наразі процес постачання обладнання до медзакладів України триває відповідно до актуальних потреб кожної області.
У відомстві зазначили, що для безперебійної роботи медзаклади України мають 11 139 генераторів, які спрацьовуватимуть автоматично у разі надзвичайної ситуації.
- Медичні установи України та навчальні заклади медичного профілю отримають 40 нових генераторів потужністю від 13 до 18 кВт для забезпечення неперервної роботи в умовах потенційних відключень електроенергії.
- Для посилення енергетичної стійкості України ЄС мобілізує зі своїх стратегічних резервів додаткові 500 електрогенераторів.
- У межах співпраці між двома країнами Японія оголосила про передачу Україні 1800 габіонів – захисних конструкцій для об’єктів критичної інфраструктури.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.