Згідно зі звітом ООН, у світі щодня викидають понад 1 млрд страв
Джерело: CNN
Згідно з новим звітом Організації Об’єднаних Націй, у світі щодня викидають понад 1 мільярд страв, тоді як майже 800 мільйонів людей голодують.
У 2022 році світ викинув 1,05 мільярда метричних тонн їжі, тобто близько п’ятої частини їжі, доступної людям. До того ж, у процесі виробництва близько третина їжі йде у відходи.
За словами директора Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) Інгера Андерсена, ці статистичні дані про індекс харчових відходів за 2024 рік ставлять під сумнів здатність світу розподіляти вироблену їжу та підкреслюють роль харчових відходів як рушійної сили зміни клімату.
“Харчові відходи – це глобальна трагедія. Сьогодні мільйони голодуватимуть, оскільки їжа викидається по всьому світу. Це не тільки серйозна проблема розвитку, але й вплив таких непотрібних відходів спричиняє значні втрати для клімату та природи”, – сказав Андерсен.
У звіті розрізняють “втрату” їжі – їжу, викинуту на початку ланцюга постачання, наприклад овочі, які гниють на полях, і м’ясо, яке псується, коли його не охолоджують – і харчові “відходи”, тобто їжу, яку викидають домогосподарства, ресторани та магазини.
У 2022 році домогосподарства викинули 631 мільйон метричних тонн їжі – 60% від загальної кількості – тоді як на сектор громадського харчування припадало 28% відходів, а на роздрібну торгівлю – 12%.
У середньому людина викидає 79 кілограмів їжі щороку, тобто щонайменше один мільярд страв викидають в домогосподарствах щодня, йдеться у звіті.
До того ж, виробництво їжі є ресурсомістким, вимагає величезної кількості землі та води, а продовольчі системи спричиняють приблизно третину глобальних викидів, що викликають нагрівання планети.
Переважна більшість харчових відходів потрапляє на звалище, утворюючи метан під час розпаду. У звіті наголошують, що харчові відходи не тільки сприяють зміні клімату, але й можуть її посилити.
- Аналіз, опублікований у середу, 15 листопада, в журналі BMC Medicine, спираючись на дані 37 досліджень, додає докази того, що споживання меншої кількості продуктів тваринного походження – особливо обробленого м’яса – і заміна їх цільнозерновими, бобовими та горіхами пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
Члени виборчої колегії обрали президентом єдиного кандидата Міхеіла Кавелашвілі.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що за кордоном наразі перебуває близько 7,5 мільйона українців. Саме для їх повернення і створили Міністерство національної єдності.
Сестра короля Великої Британії Чарльза III принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління.
26-річного колишнього наукового співробітника OpenAI Сучіра Баладжі знайшли мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско.
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).