Згідно зі звітом ООН, у світі щодня викидають понад 1 млрд страв
Джерело: CNN
Згідно з новим звітом Організації Об’єднаних Націй, у світі щодня викидають понад 1 мільярд страв, тоді як майже 800 мільйонів людей голодують.
У 2022 році світ викинув 1,05 мільярда метричних тонн їжі, тобто близько п’ятої частини їжі, доступної людям. До того ж, у процесі виробництва близько третина їжі йде у відходи.
За словами директора Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) Інгера Андерсена, ці статистичні дані про індекс харчових відходів за 2024 рік ставлять під сумнів здатність світу розподіляти вироблену їжу та підкреслюють роль харчових відходів як рушійної сили зміни клімату.
“Харчові відходи – це глобальна трагедія. Сьогодні мільйони голодуватимуть, оскільки їжа викидається по всьому світу. Це не тільки серйозна проблема розвитку, але й вплив таких непотрібних відходів спричиняє значні втрати для клімату та природи”, – сказав Андерсен.
У звіті розрізняють “втрату” їжі – їжу, викинуту на початку ланцюга постачання, наприклад овочі, які гниють на полях, і м’ясо, яке псується, коли його не охолоджують – і харчові “відходи”, тобто їжу, яку викидають домогосподарства, ресторани та магазини.
У 2022 році домогосподарства викинули 631 мільйон метричних тонн їжі – 60% від загальної кількості – тоді як на сектор громадського харчування припадало 28% відходів, а на роздрібну торгівлю – 12%.
У середньому людина викидає 79 кілограмів їжі щороку, тобто щонайменше один мільярд страв викидають в домогосподарствах щодня, йдеться у звіті.
До того ж, виробництво їжі є ресурсомістким, вимагає величезної кількості землі та води, а продовольчі системи спричиняють приблизно третину глобальних викидів, що викликають нагрівання планети.
Переважна більшість харчових відходів потрапляє на звалище, утворюючи метан під час розпаду. У звіті наголошують, що харчові відходи не тільки сприяють зміні клімату, але й можуть її посилити.
- Аналіз, опублікований у середу, 15 листопада, в журналі BMC Medicine, спираючись на дані 37 досліджень, додає докази того, що споживання меншої кількості продуктів тваринного походження – особливо обробленого м’яса – і заміна їх цільнозерновими, бобовими та горіхами пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.