США зреагували на статтю Bloomberg про те, що заяви Макрона про Україну дратують Вашингтон
Джерело: брифінг речника Держдепу США Метью Міллера
У Держдепі США прокоментували статтю видання Bloomberg про те, що заяви президента Франції Емманюеля Макрона про ймовірність відправки військ в Україну дратують американських посадовців.
Відповідаючи на питання журналіста щодо статті, Міллер наголосив, що “не має жодної реакції”.
Міллер наголоси, що Макрон – давній союзник США і разом працюють над низкою питань, зокрема й щодо підтримки України.
Водночас він вкотре нагадав, що США не будуть відправляти своїх військових до України.
“Але, звичайно, ми чітко дали зрозуміти, що Сполучені Штати не збираються відправляти жодних військ в Україну”, – сказав він.
Що передувало?
Напередодні видання Bloomberg опублікувало статтю, з посиланням на анонімні джерела, що заяви Макрона про відправку військових до України, де триває війна з російським агресором, нібито дратують американських посадовців. Джерела агентства зазначили, що США остерігаються, що це може призвести до фізичного протистояння з РФ.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
- У російській держдумі зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.