У Румунії повідомили, що знайшли уламки безпілотника біля кордону з Україною
Джерело: Reuters
У Румунії заявили, що увечері 28 березня виявили фрагменти, схожі на безпілотник, на фермі поблизу річки Дунай і кордону з Україною.
“Увечері 28 березня 2024 року на сільськогосподарських угіддях в Інсула-Маре-а-Брайлей були ідентифіковані фрагменти, які, схоже, походять від літального апарату”, — мовиться у заяві міністерства оборони Румунії.
У відомстві додали, що розслідуванням інциденту займатимуться відповідні служби країни.
Румунія є членом НАТО яке має зобов’язання щодо взаємної оборони, якщо один із його членів зазнає нападу, але Альянс і румунські офіційні особи заявили після подібних інцидентів у минулому, що вони не знайшли доказів будь-якої навмисної атаки, спрямованої на Румунію.
- 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Призначений для китайської авіакомпанії літак Boeing повернувся до виробничого центру компанії у США внаслідок торговельної війни, розпочатої президентом Дональдом Трампом.